Piątek 29.03.2024

Informacje ogólne Przedszkole nr 381

Przedszkole nr 381 położone jest w Dzielnicy Warszawa Bemowo, niedaleko Parku Górczewska. Funkcjonuje ono od roku 1983. W roku 2010 przedszkole zwiększyło liczbę swoich oddziałów z 4 na 9. W roku 2013 przedszkole wspólnie z sąsiedzką szkołą utworzyło Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 6. Natomiast od roku szkolnego 2016/2017 utworzono 10 oddział. Od roku szkolnego 2017/2018 funkcjonuje aż 12 oddziałów.

Ogrodzona posesja, usytuowana  z daleka od ruchliwej ulicy jest bezpieczna
    i przyjazna dzieciom. Mnóstwo drzew i roślin sprzyja nawiązywaniu bliskiego kontaktu z przyrodą. W budynku przedszkola mieści się 12 sal dydaktycznych, gabinet logopedyczny, pomieszczenia administracyjne, kuchnia, 2 szatnie. Przestronne sale wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne są przytulne i funkcjonalnie urządzone.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 18:00.

Wykwalifikowana kadra dba o harmonijny i wielostronny rozwój dziecka, stosując nowatorskie metody i formy pracy.

Podjęliśmy inicjatywę wprowadzenia w placówce specjalnych diet żywieniowych dla dzieci, które wymagają tego ze względów zdrowotnych. W przedszkolu funkcjonuje teatrzyk "Leśne Echo", w którym aktorami są pracownicy wystawiający przedstawienia dla dzieci w Przedszkola nr 381 oraz innych bemowskich przedszkoli.