MENU GŁÓWNE

    PARTNERZY



    Czwartek 25.04.2024

    Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2014/2015 Innowacje pedagogiczne Programy profilaktyczne Współpraca międzynarodowa International School Cooperation Sprawdzian po klasie VI

    Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2014/2015

     

    W 316 nie będziesz się nudził. Każdego dnia po skończonych lekcjach proponujemy Ci wiele dodatkowych zajęć. Wśród niech SKS dla przyszłych sportowców, koła zainteresowań dla przyrodników, tropicieli historycznych zagadek i matematycznych zawiłości , oraz dla tych wszystkich, którzy lubią śpiewać, rysować, tańczyć, pisać wiersze i................... robić wiele innych twórczych rzeczy. A jeśli napotkasz na trudności w nauce pomożemy Ci podczas zajęć wyrównawczych i konsultacji.

     

     

    Zajęcia sportowe - SKS

    Zajęcia SKS w naszej szkole prowadzone są w dwóch poziomach nauczania. Nauczanie zintegrowane objęte jest programem „ OD ZABAWY DO SPORTU”. Celem tego programu będzie wyłonienie reprezentacji szkoły poprzez współzawodnictwo międzyklasowe.
    W klasach IV – VI zajęcia SKS przygotowują do zawodów międzyszkolnych WOM takich jak: biegi przełajowe; unihoc; tenis stołowy; mini piłka siatkowa; dwa ognie usportowione; mini piłka nożna; 4-bój LA; sztafety pływackie; itd. Uczniowie uczestniczą w zajęciach :mini piłka siatkowa dziewcząt kl. V i VI, mini piłka siatkowa chłopców kl. V i VI, unihokej chłopców i dziewcząt kl. VI, dwa ognie usportowione dziewcząt i chłopców kl. IV, mini piłka nożna kl. VI chłopców, mini piłka koszykowa kl. VI. Poprzez zajęcia SKS stwarzamy każdemu dziecku warunki do czynnego uczestniczenia w różnych formach sportu.
    Nauczyciele W-F

     

    Koło historyczne

    Zajęcia koła historycznego odbywają się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy - po jednej godzinie lekcyjnej. Na zajęciach koła historycznego uczniowie uczą się historii poprzez zabawę. Pod kierunkiem nauczyciela opracowują scenariusze, na podstawie których wystawiają mini inscenizacje historyczne; wykonują plakaty przedstawiające najpiękniejsze zabytki Warszawy i Mazowsza; przygotowują okolicznościowe gazetki ścienne. Na zajęciach wykonujemy również ćwiczenia przygotowujące nas do humanistycznej części „Sprawdzianu po klasie szóstej” oraz zbieramy i opracowujemy materiały do konkursów historycznych. Forma zajęć koła historycznego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań jego uczestników. Uczniowie są współtwórcami realizowanego w jego trakcie programu.
    mgr Dariusz Wójtowicz

     

    Koło biblijne

    „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”.  / św. Hieronim/
    KOŁO BIBLIJNE w naszej szkole działa od września 2001 r. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas III i IV.W programie zajęć przewidziane są: zajęcia z Biblii, zajęcia teatralne /biblio-drama/,konkurs biblijny, gry i zabawy. Swoje osiągnięcia teatralne uczniowie Koła Biblijnego prezentują dwa razy w roku: na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Wszystkie zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi. Zajęcia prowadzi mgr Maria Frydrych- nauczyciel dyplomowany.

     

    Koło plastyczne

    Koło plastyczne działające w naszej szkole skupia uczniów klas IV-VI. Zajęcia te prowadzi pani Małgorzata Wajda. Uczniowie wprowadzani są w świat linii, plam, brył, kolorów, światła, faktury. Rozwijają swoją wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, poszerzają własny warsztat plastyczny, a także rozbudzają zainteresowania różnymi formami twórczości. Przez swoją praktyczną działalność dzieci uczą się kreatywności, śmiałości w podejmowaniu zadań, zdolności do oceny i kształtowania najbliższego otoczenia.
    mgr Małgorzata Wajda

     

    Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

     Celem zajęć jest pomoc w odrobieniu zadań domowych, wspólne wykonanie zadanych ćwiczeń, utrwalenie materiału i treści omawianych podczas lekcji. Uczniowie ćwiczą umiejętność czytania ze zrozumieniem, utrwalają i stosują zasady ortograficzne pracując z ciekawymi kartami pracy. Zajęcia zachęcają i mobilizują dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekcjach języka polskiego.
    mgr Alicja Sembrat, mgr Anna Płocka, mgr Magdalena Ukielska

     

    Zajęcia komputerowe

    W czasie zajęć komputerowych uczniowie mają możliwość zapoznania się z różnymi formami pracy na komputerze, powtórzenia wiadomości z lekcji, nabycia nowych umiejętności komputerowych, przygotowanie do udziałów w konkursach informatycznych szkolnych i pozaszkolnych. Przeznaczone są dla ucznia zdolnego, który chce pogłębić swoją wiedzę nabytą podczas lekcji.
    mgr Jolanta Wiercioch

    Zajęcia wyrównawcze z informatyki i zajęć komputerowych

    Zajęcia wyrównawcze z informatyki przeznaczone są dla uczniów , którzy chcą nadrobić zaległości, wykonać zaległą pracę bądź poprawić bieżącą ocenę z przedmiotu informatyka. Mają na celu powtórzenie wiadomości z lekcji, nadrobienie zaległości, przygotowanie się do zajęć i sprawdzianów. Są szansą dla dzieci, które poza szkołą nie maja dostępu do komputera i Internetu.
    mgr Jolanta Wiercioch

     

    ‘Everyone can be a winner’  Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego.

    ‘‘‘Everyone Can be a Winner’  poniedziałek  g. 9.50-10.35 (biblioteka)
    Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego –‘Everyone Can Be a Winner’(‘Każdy może być zwycięzcą’) prowadzone przez Joannę Łukawską.
    Celem tych zajęć jest powtórzenie omawianego na lekcjach materiału, bazując na podręczniku: "Steps in English 1"  wydawnictwa Oxford University Press. Praca na tych zajęciach polega na uzupełnianiu braków, nadrobieniu zaległości, przygotowaniu się do testu. Pracując w mniejszych grupach nauczyciel może jeszcze raz wskazać odpowiednie metody pracy, indywidualizując tok nauczania. Zajęcia te mogą być pomocą w odrabianiu prac domowych zadanych przez nauczyciela i szukaniu najlepszej metody nauki dla konkretnego ucznia. Są szansą dla uczniów, którzy opuścili programowe lekcje języka angielskiego, chcą nadrobić zaległości, odpowiedzieć lub napisać test.
    mgr Joanna Łukawska

     

    'Everyday English’

    ""Everyday English" - środa g.14.25-15.10  s.105
    Kółko języka angielskiego 'Everyday English' (Angielski na co dzień) to zajęcia dodatkowe z języka angielskiego dla uczniów przygotowujących się do konkursów, olimpiad i prac dodatkowych z języka angielskiego prowadzone przez Joannę Łukawską. Celem tych zajęć jest doskonalenie języka angielskiego przy użyciu  pomocy dydaktycznych takich jak: komputer, Internet, czasopisma, lektury, filmy, słowniki.
    mgr Joanna Łukawska

     

    Zajęcia origami

    Origami współcześnie jest nie tylko sztuką składania papieru, ale także metodą wspierania rozwoju najmłodszych. Składając papier dziecko uruchamia wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija myślenie twórcze, konstrukcyjne, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną, ułatwia zapamiętywanie, uczy estetyki, dokładności, prostoty, cierpliwości, dyscypliny. Pozwala także na rozwój pozytywnych relacji społecznych – dzieci współpracują ze sobą, pomagają sobie przy trudniejszych złożeniach.
    Zajęcia szkolnego koła origami przeznaczone są dla uczniów klas młodszych.
    Podczas zajęć pracujemy technikami, dostosowanymi do umiejętności uczniów.
    Szkolne koło origami współpracuje z Polskim Centrum Origami, włączając się w różnorodne akcje tego stowarzyszenia.
    mgr Dorota Chyczewska – instruktor origami PCO

     

    Zabawy plastyczno – muzyczne

    Celem zajęć przeznaczonych dla uczniów klas młodszych  jest podnoszenie sprawności manualnej, ćwiczenie umiejętności wspomagających naukę pisania, rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi, umuzykalnianie dzieci, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, podnoszenie własnej samooceny.
    W czasie zajęć dzieci uczestniczą w różnych zabawach, w których zawsze występują takie elementy jak plastyka, muzyka, ruch. Ich podstawą są rytmicznie wykonywane ćwiczenia grafomotoryczne oraz technika origami płaskiego z koła. Podczas zajęć stosowane są elementy kinezjologicznego systemu nauczania i terapii „Edukacja przez ruch”. Zajęcia mają charakter zintegrowany pod względem tematycznym a także integracji zmysłów.
    mgr Dorota Chyczewska

     

    Zajęcia korekcyjne

    Coraz więcej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym cierpi na schorzenia aparatu ruchowego. Wady postawy spowodowane są różnorodnymi czynnikami – uwarunkowaniami genetycznymi jak i środowiskowymi (brak ruchu fizycznego, złe odżywianie, wpływ cywilizacji). Aby naprawić „błędy natury”, od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 316 odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, w tym magistra rehabilitacji. Dzieci spotykają się w grupach 12 – osobowych w sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjno-sportowy, między innymi: drabinki gimnastyczne, ławeczki korekcyjne, rowery rehabilitacyjne, UFO-jeże, steppery, piłki rehabilitacyjne. Zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem, zarówno ze strony dzieci jak i rodziców. Uczniowie ćwiczą chętnie i z wielkim zaangażowaniem w grupach utworzonych w zależności od ich potrzeb zdrowotnych i możliwości wydolnościowych. W naszej szkole gimnastyka korekcyjna łączy przyjemne z pożytecznym: dobrą zabawę i intensywną pracę nad wadami postawy.

     

    Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

    Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego dla klas IVd, VI a, b, c prowadzone przez Beatę Kamińską przeznaczone są dla uczniów, którzy z różnych powodów mają trudności z opanowaniem podstawowych wiadomości i umiejętności z zakresu j. angielskiego. Celem tych zajęć jest uzupełnienie braków, nadrobienie zaległości, powtórzenie materiału omawianego podczas lekcji. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia. Zajęcia mają także na celu wzbudzanie motywacji do radzenia sobie z trudnościami.
    mgr Beata Kamińska

     

     Koło języka angielskiego

    Koło języka angielskiego dla klas VI a, b, c prowadzone przez Beatę Kamińską jest skierowane do uczniów przygotowujących się do konkursów, olimpiad, prac dodatkowych z j.angielskiego. Celem koła jest poszerzenie wiedzy o kulturze i historii państw angielskiego obszaru językowego, a także doskonalenie umiejętności komunikacji werbalnej w języku angielskim oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł języka angielskiego takich jak internet, programy multimedialne, książki, czasopisma, filmy wideo, słowniki.
    mgr Beata Kamińska

     

    Zajęcia komputerowe klas młodszych

    W naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich mogą uczestniczyć w zajęciach komputerowych. Zajęcia te prowadzi pani Ewa Stolarczyk według programu autorskiego, który został zatwierdzony przez MENIS. Program ten jak i zeszyt ćwiczeń dla dzieci, a także przewodnik metodyczny dla nauczycieli jest autorstwa nauczycielek nauczania zintegrowanego z naszej szkoły pań: Ewy Stolarczyk i Beaty Giergielewicz. .
    Na zajęciach komputerowych dzieci uczą się jak mądrze i efektywnie wykorzystywać komputer do nauki i zabawy.

     

    OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

    Oferta_edukacyjna_szkoly.docx