Czwartek 25.04.2024

DZIEJE SIĘ U NAS - ZOBACZCIE:)

Piknik rodzinny w szkole z naszym udziałem:)

Biblioteka włączyła się do organizacji pikniku rodzinnego na terenie szkoły. Zachęcałyśmy uczestników do czytania książek.  Krótki konkurs wiedzy czytelniczej sprawdzał podstawowe wiadomości z literatury, za dobrą odpowiedź uczestnik otrzymał prawo wyboru zakładki do książek.  Przygotowałyśmy wystawkę książek i czasopism   oraz stanowisko do kolorowania postaci z bajek i baśni , które dzieci mogły obejrzeć a następnie kolorować wybrane postacie.
    Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość posłuchania fragmentów książki „Dynastia Miziołków” oraz „Cukierku ty łobuzie!”, którą czytał na głos uczeń klasy 4a Łukasz Musianek wraz z mamą . Rodzice i uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się w sprawie tytułów książek pożądanych są w bibliotece szkolnej. Przygotowane karteczki  i urna na nie umożliwiły im to. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy znakomicie bawili się, była to dobra okazja do promowania czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.
    obejrzyj fotorelacje z wydarzenia - kliknij tutaj