Piątek 29.03.2024

Koncert JUNO WARS "KOLĘDOWY CZAS" pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy Pana Michała Grodzkiego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu naszego zespołu JUNO WARS pt. Kolędowy czas" -  2018..

W czwartek 11 stycznia 2018 Szkolna Orkiestra Mandolinowa Juno Wars  kolejny raz zagrała koncert środowiskowy dla zaproszonych gości i bemowskiej społeczności  „Kolędowy czas…”. Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy Pana Michała Grodzkiego. Zebrani jeszcze raz mogli przeżyć cudowną magię świąt i wysłuchać utworów muzycznych, wykonanych przez członków orkiestry pod kierunkiem pani Aeksandry Stadnickiej-Wawer i pani Anny Salij-Tuz oraz chóru szkolnego prowadzonego przez panią Beatę Łopuszyńską.

Wielu emocji dostarczyły widzom występy uczniów z kl. I a, II a i III a, którzy wykonali przepiękne układy taneczne przy dźwiękach zimowych melodii wg choreografii p. B. Łopuszyńskiej. Dzięki  nim mogliśmy przenieść się w bajkowy świat pełen śnieżynek z kl. I a wirujących  leciutko na wietrze, obejrzeć przepiękny taniec w wykonaniu drugoklasistów oraz zobaczyć zabawy dzieci w czasie zimy zaprezentowane przez uczniów z kl. III a.

Przepięknie zaśpiewane przez pana Krzysztofa Michalskiego utwory „Happy Christmas” i „Jest taki dzień” pozwoliły wszystkim zebranym przenieść się w cudowny czas świąt Bożego Narodzenia i przypomnieć chwile spędzone w rodzinnym gronie, pełne ciepła, melancholii i wzruszeń.

Tradycją koncertów stało się wspólne śpiewanie. Tym razem również wspólnie zaśpiewano kolędy: „Pójdźmy wszyscy”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, które jeszcze raz pozwoliły nam przeżyć radość z narodzin Jezusa.

Niezapomniana opowieść Śnieżynki z kl. III a dostarczyła zebranym również wielu przeżyć związanych z kolędowaniem.

Ten magiczny wieczór spędzony przy dźwiękach melodii kolęd i pastorałek był  dla każdego z nas czasem wyjątkowym, nadzieją na lepsze jutro w Nowym 2018 roku.

Oby takich spotkań było jak najwięcej.

Anna Płocka