MENU GŁÓWNE

    PARTNERZY



    Sobota 20.04.2024

    Tutaj znajdziesz ważne ogłoszenia i informacje dotyczące naszego przedszkola

    • Obrazek 2020-06-26 07:24:42
      24.06.2021 12:17 | więcej »
    • WYPRAWKA  PRZEDSZKOLAKA

       

      1.Obuwie na zmianę na podeszwie  
         antypoślizgowej,
         wygodne i łatwe do wkładania.
      2. Chusteczki higieniczne mokre i suche.
      3. Koc cienki i poszwa (140 cm x 200 cm).
      4. Mała poduszeczka i poszewka (typu „jasiek”).
      5. Piżama (wciągana, nie na guziki).
      6. Ubranie na zmianę w worku           
         (podkoszulka, majtki, skarpety/rajstopy,
         bluzeczka, spodnie/spódniczka).     
         

      Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

      - ubranie  dostosowane do warunków pogodowych

       - spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną

      - nakrycie głowy (także w okresie letnim)

      - bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce
        z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć; gdy rękawy są za 
        ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać)

      - buty wyjściowe (bezpieczne, nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie, łatwe do   
        wkładania, zapinane na rzepy)

      - w dni deszczowe - kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub 
        pelerynki

      - kapcie najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy

        (z wyjątkiem ortopedycznych) - ułatwiają dziecku samodzielne 
        zdejmowanie i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości

      - szczególną uwagę należy zwrócić na sprawność suwaków. 
       

      Wszystkie ubrania dziecka w przedszkolu  powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części garderoby. Dotyczy to również rękawiczek, szalików itp.
       

       Prosimy o podpisanie każdej rzeczy dziecka!

       

      24.06.2021 12:16 | więcej »


    • Trzylatek
      w przedszkolu

       

      Adaptacja to trudny czas. Czas zmian dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Od dzieci wymaga on nie tylko przystosowania się do nowych warunków otoczenia, poznania nowej organizacji dnia, zaakceptowania innej niż do tej pory pozycji społecznej – w przedszkolu przebywają przecież w licznej grupie rówieśniczej – ale przede wszystkim nierozerwalnie łączy się z rozstaniem
      z rodzicami.

                Nie wszyscy rodzice są gotowi do rozstania z dzieckiem. Większość przekracza we wrześniu próg przedszkola z niepokojem i obawą, w końcu oddają swoje dziecko pod opiekę – wykwalifikowanych bądź, co bądź – ale jednak obcych wychowawców. Zwykle lęk adaptacyjny ustępuje, gdy zaakceptują nauczycieli i zasady panujące
      w przedszkolu. Zdarza się jednak, że wychowawcy wkładają w pozytywne wzmacnianie rodziców niemal tyle samo energii, co w zapewnienie poczucia bezpieczeństwa ich dzieciom.

      Wymaga to od pedagogów taktu, zrozumienia, otwartości a przy tym pełnego profesjonalizmu w działaniach dydaktyczno – wychowawczych, które są głównym zadaniem placówki. Warto wspomnieć, że najczęściej są to zeszłoroczni nauczyciele starszych przedszkolaków ( 5-6 latków), którzy sami potrzebują czasu adaptacyjnego, aby przystosować się do nowej specyfiki pracy, charakterystycznej dla grup młodszych.
      Co zrobić żeby pomóc dzieciom, rodzicom i nauczycielom przetrwać ten trudny czas?

      Przede wszystkim należy się odpowiednio przygotować.

      Mamo! Tato!

      Właśnie zostałem przedszkolakiem i potrzebuję waszego wsparcia:

      Przed wyjściem do przedszkola

      Stwórzcie poranny rytuał, da mi on poczucie bezpieczeństwa. Może to być wspólna pięciominutowa zabawa, wysłuchanie lub zaśpiewanie ulubionej piosenki, a może opowiecie mi historię o tym jak Wy chodziliście do przedszkola?

      Spróbujcie żegnać się ze mną czule, ale szybko. Wiem, jakie to trudne, ale postarajcie się uodpornić na moje łzy. Pamiętajcie, że one są moim sposobem na stres i rozstanie. Zwykle jednak szybko zapominam o smutku. Pamiętajcie, że Wasze zdenerwowanie
      i niepewność wyczuję natychmiast, a wtedy … będę protestować jeszcze głośniej.

      Zawsze dotrzymujcie danego słowa.

      Jeżeli obiecujecie, że będziecie w pobliżu, bądźcie tam i nigdzie nie odchodźcie. Zawsze mówcie mi, co zamierzacie. Jeśli będziecie chcieli wyjść z przedszkola powiedzcie mi o tym, nawet jeśli wiecie, że się rozpłaczę. Nie martwcie się, jest ze mną Pani wychowawczyni, która na pewno mnie przytuli. Jeśli będziecie chcieli powiedzieć mi, o której mnie odbierzecie, to nie mówcie, że będziecie za trzy godziny, bo ja nie wiem ile to jest. Lepiej jak usłyszę, że przyjdziecie po obiedzie, po odpoczynku, po podwieczorku.

      I nigdy się nie spóźniajcie. Nie chcę pomyśleć, że zapomnieliście o mnie.


      Rozmawiajcie pozytywnie o przedszkolu

      Pamiętajcie, że wszystko, co mówicie na temat przedszkola wpływa na to jak w nim się czuję. Wiem, że macie prawo do przeżywania własnych emocji - ale to są sprawy dorosłych. Ja jestem dzieckiem i bardzo chciałbym słyszeć jedynie spokojne i pełne szacunku opinie. Motywujcie mnie do przedszkola w sposób pozytywny – podkreślając często ile już udało mi się osiągnąć. Opowiedzcie najbliższym o moich sukcesach (najlepiej przy mnie) - ale nie koloryzujcie.

      Odbiór dziecka z przedszkola

      Dbajcie o dobrą komunikację z moimi nauczycielkami. Osoby opiekujące się mną powinny znać moje mocne i słabe strony oraz kłopoty, z jakimi właśnie się borykam. Pytajcie nie tylko o czy zjadłem obiad, ale jakie poczyniłem postępy, czy nawiązuję kontakty z rówieśnikami, w jakim stopniu jestem samodzielny. Nigdy nie porównujcie mnie do innych dzieci. Nie ma reguły, co do czasu trwania i przebiegu adaptacji. Mam prawo przechodzić ją tak,  jak przechodzę.

      Samodzielność

      Pomóżcie mi stać się samodzielnym przedszkolakiem. Bądźcie cierpliwi, kiedy będę długo  sam się ubierał, zakładał i wiązał buty, jadł samodzielnie posiłek czy radził sobie w toalecie. Bądźcie przy mnie i wspierajcie mnie, ale nie wyręczajcie w tych czynnościach.

      Za rok będziecie wspominać moje pierwsze kroki w przedszkolu patrząc na to jaki jestem samodzielny i ile już umiem !!!

       

                  Dobra adaptacja to proces starannie przygotowany, w którym przedszkole
      i środowisko domowe współpracując wspierają dziecko w nowej sytuacji. Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem. Warto do adaptacji podejść z rozwagą i zaangażowaniem, a takie postępowanie na pewno przyniesie pozytywne rezultaty. Nagrodą będzie uśmiech małego przedszkolaka, zadowolenie rodziców
      i efektywna, spokojna praca nauczycieli.

       

       

      24.06.2021 12:26 | więcej »

    • SERDECZNIE   ZAPRASZAMY

       

      NA  DZIEŃ

       

      ADAPTACYJNY
      dla dzieci trzyletnich

       

      31 sierpnia 2021 roku

       

      w godz. 11.00 – 12.30

      Dyrekcja ZSP nr 6

      24.06.2021 11:41 | więcej »
    • Szanowni Państwo,

      serdecznie zapraszamy  Rodziców dzieci trzyletnich na zebranie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się 30 sierpnia  2021 roku o godz. 17.00
      w ogrodzie przedszkolnym.

      Dyrekcja ZSP nr 6

       
      24.06.2021 11:33 | więcej »
    • W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa serdecznie zapraszam uczniów, rodziców i pracowników Państwa placówki oświatowej do udziału w tegorocznej edycji Testu Coopera dla Wszystkich.

      Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca (sobota) na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa, w godzinach 8:00-14:00.

      Szkoła, dla której pobiegnie największa liczba osób otrzyma bon o wartości 2500 zł na zakup sprzętu sportowego w wybranym sklepie. Wystarczy przy zgłoszeniach w polu SZKOŁA/UCZELNIA/DRUŻYNA wpisać swoją lub zaprzyjaźnioną szkołę.
       
      14.06.2021 08:51 | więcej »
    • Szanowni Państwo,

      Informuję, że w dniu 10 czerwca 2021 r. firma BUDIMPOL planuje rozpoczęcie pierwszych prac związanych z inwestycją dotyczącą rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 316 (zakończenie robót budowlanych planowane jest na lipiec 2022 r.). W ramach realizacji prac budowlanych w pierwszej kolejności zostanie wygrodzony teren budowy i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Na placu budowy będzie zapewniony całodobowy dozór.  Następnie zostaną usunięte z terenu szkoły elementy dotychczasowego zagospodarowania związanego z boiskami sportowymi oraz placem zabaw. Użytkowane będzie tylko boisko do piłki nożnej. Wiele zajęć sportowych będzie przeprowadzanych w pobliskim parku.
      Wejścia do szkoły i przedszkola pozostają bez zmian.

      W związku z rozpoczęciem ww. prac szkoła nie udostępni mieszkańcom boisk szkolnych w ramach akcji „Otwarte boiska”,
      z wyjątkiem boiska do piłki nożnej.
      W tym trudnym czasie apeluję do wszystkich rodziców, uczniów i pracowników Zespołu o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwrócenie uwagi na własne i innych bezpieczeństwo.  
      W tym celu w najbliższym tygodniu odbędą się lekcje i zajęcia poświęcone zasadom BHP w szkole i przedszkolu. Zostaną omówione zagrożenia związane z prowadzeniem robót budowlanych na terenie szkoły.

      O kolejnych etapach budowy nowego budynku dla oddziałów klas młodszych będą Państwo na bieżąco informowani.

      Z poważaniem

      Iwona Kaczmarczyk

      Dyrektor ZSP nr 6

      10.06.2021 07:54 | więcej »
    • NARODOWY SPIS POWSZECHNY
      Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

      Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

      Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

       

      Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

      Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe i dostępem do sieci internetowej.

      Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.

      Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

       

      28.04.2021 08:43 | więcej »
    • SZANOWNI PAŃSTWO!

      Na podstawie:

      ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 8 kwietnia 2021 r. Poz. 651 zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
      z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

       ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI  z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
      i zwalczaniem COVID-19


      Na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
      (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4)

      W dniach od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 roku zostały zawieszone wszystkie zajęcia w Przedszkolu nr 381 w ZSP nr 6 oraz oddziale przedszkolnym w Szkole podstawowej nr 316 w ZSP nr 6.

      W wyżej wymienionym czasie zajęcia są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

      NAUCZANIE  ZDALNE W PRZEDSZKOLU

      DRODZY RODZICE!

      Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać.

      Nauczyciele,

      w trosce o realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego na bieżąco będą przesyłać Państwu online tematy, ciekawe zabawy, pomysły, karty pracy do realizacji/wykorzystania do pracy/zabawy z dzieckiem w domu.

      Rodzicu,

      wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często,
      z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dziecku i z dzieckiem. Zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpiecznie i swobodnie w swej aktywności. Powinno także ruszać się
      i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.

      Pozdrawiamy nasze przedszkolaki ! Życzymy dużo zdrówka !

      Przedstawiamy zestaw źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi:

      https://www.domowyprzedszkolak.pl/; https://szaloneliczby.pl/przedszkole/

      https://ciufcia.pl/; https://eprzedszkolaki.pl/; http://matzoo.pl/zerowkahttp://pisupisu.pl

       

                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                               Dyrektor Zespołu –  mgr Iwona Kaczmarczyk

                              Wicedyrektorzy – mgr Anna Błaszczyk i mgr Aneta Kokocińska

      28.04.2021 08:37 | więcej »

    • Szanowni Rodzice,

              Pragnę poinformować wszystkich Rodziców i Opiekunów Prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 381 w ZSP nr 6, że otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa u jednego dziecka. 
      W porozumieniu z SANEPID-em zajęcia w jednej grupie zostały zawieszone. 

            Zgodnie z informacjami od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zmiany  w organizacji pracy placówki dotyczą grup, z którymi osoby chore miały bezpośredni kontakt. W innym przypadku, organizacja pracy pozostaje bez zmian.

           Uprzejmie informuję, że sale, szatnie i wszystkie pomieszczenia przedszkolne są codziennie, regularnie dezynfekowane i wietrzone. Przeprowadzamy każdego dnia ozonowanie całego budynku oraz dezynfekujemy sprzęty, przedmioty i urządzenia znajdujące się na placu zabaw.

           Apelujemy do Państwa o przyprowadzanie do przedszkola wyłącznie zdrowych dzieci oraz zgłaszanie przyczyny nieobecności dzieci w przedszkolu.

           Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego (osłona nosa i ust, częste mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego) oraz obserwację dzieci, zwłaszcza teraz, w chwili zaistnienia przypadków COVID-19 w naszym przedszkolu.


                                                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                    Wicedyrektorzy ZSP nr 6 – Anna Błaszczyk i Aneta Kokocińska

      28.04.2021 08:38 | więcej »
    • Drodzy Rodzice,
      Nasze przedszkole po raz kolejny ma zaszczyt wziąć udział w akcji ogolnopolskiej " Detektyw Grosik". W związku z powyższym, każda grupa rozpoczyna zbieranie monet 1,2, i 5 groszowych. Proszę o wspieranie grup Państwa dzieci. W jedności siła. Mam nadzieję, że i tym razem uda nam się zebrać jak największą ilość pieniędzy. Cel jest szczytny, a radość niesienia pomocy bezcenna.
      Koordynatorem  akcji jest Magdalena Bogucka

      14.02.2021 12:05 | więcej »
    • Szanowni Rodzice,

              Pragnę poinformować wszystkich Rodziców i Opiekunów Prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 381 w ZSP nr 6, że czterech pracowników naszego przedszkola ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa.

            Zgodnie z informacjami od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zmiany  w organizacji pracy placówki dotyczą grup, z którymi osoby chore miały bezpośredni kontakt. W innym przypadku, organizacja pracy pozostaje bez zmian.

           Uprzejmie informuję, że sale, szatnie i wszystkie pomieszczenia przedszkolne są codziennie, regularnie dezynfekowane i wietrzone. Przeprowadzamy każdego dnia ozonowanie całego budynku oraz dezynfekujemy sprzęty, przedmioty i urządzenia znajdujące się na placu zabaw.

           Apelujemy do Państwa o przyprowadzanie do przedszkola wyłącznie zdrowych dzieci oraz zgłaszanie przyczyny nieobecności dzieci w przedszkolu.

           Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego (osłona nosa i ust, częste mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego) oraz obserwację dzieci, zwłaszcza teraz, w chwili zaistnienia przypadków COVID-19 w naszym przedszkolu.


                                                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                    Wicedyrektorzy ZSP nr 6 – Anna Błaszczyk i Aneta Kokocińska

      28.04.2021 08:45 | więcej »

    • Szanowni Rodzice,

       

      Dbając o bezpieczeństwo wszystkich dzieci pragnę poinformować                                     o sytuacji w Przedszkolu nr 381 w Warszawie.

      W dniu dzisiejszym (13.10.2020 r.) otrzymaliśmy informację                                        o  pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa u rodzica  dziecka uczęszczającego do naszego przedszkola. Otrzymaliśmy również informację o kwarantannie dwóch rodzin ze względu na kontakt z osobą chorą.

      Zgodnie z informacjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego nie ma wskazań do zmiany organizacji pracy placówki.

      Pragnę poinformować, że sale, szatnie i wszystkie pomieszczenia przedszkolne są codziennie, regularnie dezynfekowane i wietrzone. Przeprowadzamy każdego dnia ozonowanie całego budynku oraz dezynfekujemy sprzęty, przedmioty i urządzenia znajdujące się na placu zabaw.

       Apeluję do Państwa o przyprowadzanie do przedszkola wyłącznie zdrowych dzieci oraz zgłaszanie przyczyny nieobecności dzieci w przedszkolu.

      Uprzejmie proszę o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego (osłona nosa i ust, częste mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego) oraz obserwację dzieci, zwłaszcza teraz, w chwili zaistnienia przypadku COVID-19 w rodzinie dzieci z naszego przedszkola.

      Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych   wychowanków bardzo proszę  Państwa Rodziców i Opiekunów Prawnych o bezpośredni kontakt  w przypadku   wystąpienia zachorowań   wśród dzieci  i ich najbliższych.

       

                                                                                                          Z wyrazami szacunku

       

                                                                                          Dyrektor ZSP nr 6 - Iwona Kaczmarczyk

                                                     Wicedyrektorzy ZSP nr 6 – Anna Błaszczyk i Aneta Kokocińska

       

      28.04.2021 12:04 | więcej »
    • Szanowni Państwo,

      w związku z  rosnącą wśród mieszkańców Dzielnicy Bemowo liczbą przypadków zakażenia COVID-19, proszę o respektowanie procedur, z którymi zostali Państwo zapoznani. Wszystkie, obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021, procedury znajdują się na stronie internetowej ZSP nr 6 w Warszawie. Apeluję o przyprowadzanie do przedszkola wyłącznie zdrowych dzieci.

      Potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w naszym przedszkolu, spowoduje:

      - grupy, wybiórczo, kierowane będą na nauczanie zdalne (wyłącznie za zgodą Inspektora Sanitarnego i po uzyskaniu akceptacji organu prowadzącego);
      - wyłączenie z pracy bardzo wielu nauczycieli/pracowników;
      - skierowanie na kwarantannę wszystkich osób, które miały kontakt z osobą zarażoną.

      Uprzejmie proszę o zachowanie rozsądku oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego (osłona nosa i ust, częste mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego).

       

                                                                                                 Z poważaniem

                                                                                              Dyrekcja ZSP nr 6

      28.04.2021 12:04 | więcej »
    • SZANOWNI  RODZICE!

                  Uprzejmie informuję, że według wytycznych  Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25.08.2020 r. (publikacja 26 sierpnia 2020 r.) sale dydaktyczne naszego przedszkola są przygotowane do przyjęcia od 01 września 2020 r. wszystkich zapisanych dzieci.

                                                        Z wyrazami szacunku
                                                                                                     
      Dyrektor ZSP nr 6

      28.04.2021 12:05 | więcej »
    • Organizacja dnia adaptacyjnego trzylatków
      Szanowni Państwo,

      W związku z sytuacją epidemiczną uprzejmie prosimy, aby w dniu adaptacji (31.08.2020)  dziecku  towarzyszyli  jedynie RODZICE.
      Spotkanie rozpocznie się w ogrodzie przedszkolnym o godz. 10.00.
      Zapraszamy wejściem od ulicy Świętochowskiego.
      Przypominamy,że osoby dorosłe zasłaniają nos i usta.

                                                                          Z poważaniem
                                                                         Drekcja ZSP nr 6

      28.08.2020 09:22 | więcej »
    • Trzylatek w przedszkolu

      Trzylatek
      w przedszkolu

       

      Adaptacja to trudny czas. Czas zmian dla dzieci, rodzicówi nauczycieli. Od dzieci wymaga on nie tylko przystosowania się do nowych warunków otoczenia, poznania nowej organizacji dnia, zaakceptowania innej niż do tej pory pozycji społecznej – w przedszkolu przebywają przecież w licznej grupie rówieśniczej – ale przede wszystkim nierozerwalnie łączy się z rozstaniem z rodzicami.

                Nie wszyscy rodzice są gotowi do rozstania z dzieckiem. Większość przekracza we wrześniu próg przedszkola z niepokojem i obawą, w końcu oddają swoje dziecko pod opiekę – wykwalifikowanych bądź, co bądź – ale jednak obcych wychowawców. Zwykle lęk adaptacyjny ustępuje, gdy zaakceptują nauczycieli i zasady panujące w przedszkolu. Zdarza się jednak, że wychowawcy wkładają w pozytywne wzmacnianie rodziców niemal tyle samo energii,                            co w zapewnienie poczucia bezpieczeństwa ich dzieciom.

      Wymaga to od pedagogów taktu, zrozumienia, otwartości a przy tym pełnego profesjonalizmu            w działaniach dydaktyczno – wychowawczych, które są głównym zadaniem placówki. Warto wspomnieć, że najczęściej są to zeszłoroczni nauczyciele starszych przedszkolaków ( 5-6 latków), którzy sami potrzebują czasu adaptacyjnego, aby przystosować się do nowej specyfiki pracy, charakterystycznej dla grup młodszych.
      Co zrobić żeby pomóc dzieciom, rodzicom i nauczycielom przetrwać ten trudny czas?

      Przede wszystkim należy się odpowiednio przygotować.

      Mamo! Tato!

      Właśnie zostałem przedszkolakiem i potrzebuję waszego wsparcia:

      Przed wyjściem do przedszkola

      Stwórzcie poranny rytuał, da mi on poczucie bezpieczeństwa. Może to być wspólna pięciominutowa zabawa, wysłuchanie lub zaśpiewanie ulubionej piosenki, a może opowiecie mi historię o tym jak Wy chodziliście do przedszkola?

      Spróbujcie żegnać się ze mną czule, ale szybko. Wiem, jakie to trudne, ale postarajcie się uodpornić na moje łzy. Pamiętajcie, że one są moim sposobem na stres i rozstanie. Zwykle jednak szybko zapominam o smutku. Pamiętajcie, że Wasze zdenerwowanie i niepewność wyczuje natychmiast a wtedy … będę protestować jeszcze głośniej. Wymyślmy razem, co mogę zabrać do przedszkola, co doda mi odwagi i pocieszy.

      Zawsze dotrzymujcie danego słowa.

      Jeżeli obiecujecie, że będziecie w pobliżu, bądźcie tam i nigdzie nie odchodźcie. Zawsze mówcie mi, co zamierzacie. Jeśli będziecie chcieli wyjść z przedszkola powiedzcie mi o tym, nawet jeśli wiecie, że się rozpłaczę. Nie martwcie się, jest ze mną Pani wychowawczyni, która na pewno mnie przytuli. Jeśli będziecie chcieli powiedzieć mi, o której mnie odbierzecie, to nie mówcie, że będziecie za trzy godziny, bo ja nie wiem ile to jest. Lepiej jak usłyszę, że przyjdziecie po obiedzie, po odpoczynku, po podwieczorku.

      I nigdy się nie spóźniajcie. Nie chcę pomyśleć, że zapomnieliście o mnie.


      Rozmawiajcie pozytywnie o przedszkolu


      Pamiętajcie, że wszystko, co mówicie na temat przedszkola wpływa na to jak w nim się czuję. Wiem, że macie prawo do przeżywania własnych emocji - ale to są sprawy dorosłych. Ja jestem dzieckiem i bardzo chciałbym słyszeć jedynie spokojne i pełne szacunku opinie. Motywujcie mnie do przedszkola
      w sposób pozytywny – podkreślając często ile już udało mi się osiągnąć. Opowiedzcie najbliższym o moich sukcesach (najlepiej przy mnie) - ale nie koloryzujcie.

      Odbiór dziecka z przedszkola

      Dbajcie o dobrą komunikację z moimi nauczycielkami. Osoby opiekujące się mną powinny znać moje mocne i słabe strony oraz kłopoty, z jakimi właśnie się borykam. Pytajcie nie tylko o czy zjadłem obiad, ale jakie poczyniłem postępy, czy nawiązuję kontakty z rówieśnikami, w jakim stopniu jestem samodzielny. Nigdy nie porównujcie mnie do innych dzieci. Nie ma reguły, co do czasu trwania i przebiegu adaptacji. Mam prawo przechodzić ją tak,  jak przechodzę.

      Samodzielność

      Pomóżcie mi stać się samodzielnym przedszkolakiem. Bądźcie cierpliwi, kiedy będę długo  sam się ubierał, zakładał i wiązał buty, jadł samodzielnie posiłek czy radził sobie w toalecie. Bądźcie przy mnie i wspierajcie mnie, ale nie wyręczajcie w tych czynnościach.

      Za rok będziecie wspominać moje pierwsze kroki w przedszkolu patrząc na to jaki jestem samodzielny i ile już umiem !!!

       Dobra adaptacja to proces staranie przygotowany, w którym przedszkole
      i środowisko domowe współpracując wspierają dziecko w nowej sytuacji. Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem. Warto do adaptacji podejść z rozwagą               i zaangażowaniem, a takie postępowanie na pewno przyniesie pozytywne rezultaty. Nagrodą będzie uśmiech małego przedszkolaka, zadowolenie rodziców i efektywna, spokojna praca nauczycieli.

      25.08.2020 14:42 | więcej »
    • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ ADAPTACYJNY

      SERDECZNIE   ZAPRASZAMY

       

      NA  DZIEŃ

       

      ADAPTACYJNY

       

      31 sierpnia 2020 roku

       

      w godz. 10.00 – 12.00

                                     Zapraszamy wejściem od
                                     ulicy  Świętochowskiego

       

      24.06.2021 11:40 | więcej »
    • ZEBRANIE DLA RODZICÓW

      Szanowni Państwo,

      serdecznie zapraszamy 
       na zebranie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się
            02 września  2020 roku
           o godz. 17.30

                         w parterowej części przedszkola
                     (zapraszamy wejściem od ul. Klemensiewicza)


       
      01.07.2020 13:04 | więcej »
    • UWAGA!!! ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      Uprzejmie informujemy, że w roku szkonym 2020/2021

      Przedszkole nr 381 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6
       
      czynne będzie w godz. 7.00 do 17.00
                                                                                            
                                                                                                       Dyrektor Zespołu
      01.07.2020 12:42 | więcej »
    • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
      Wyprawka przedszkolaka

      Wszystkie ubranka dziecka podpisane, także bielizna.

      -  kapcie - na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do    wkładania (podpisane);
      -  koc i poszwa na koc (160cm/200cm), poduszeczka
      z poszewką (typu „jasiek”),  - (podpisane imieniem
      i nazwiskiem);
      - piżama (wciągana, nie na guziki, podpisana góra i dół);
      - ubranie na zmianę (trzymane w podpisanym worku w szatni; odpowiednie do pory roku: podkoszulka, bluzka, spodnie/spódniczka, skarpety/rajstopy);

       zabawka - najlepiej ulubiona maskotka, która pomoże w trudnych chwilach

      Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

      - ubranie  dostosowane do warunków pogodowych

       - spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną

      - nakrycie głowy (także w okresie letnim)

      - bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce
      z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć; gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać)

      - buty wyjściowe (bezpieczne, nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie, łatwe do wkładania, zapinane na rzepy)

      - w dni deszczowe - kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki

      - kapcie najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy

      (z wyjątkiem ortopedycznych) - ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności
      w zakresie jego możliwości

      - szczególną uwagę należy zwrócić na sprawność suwaków, 

      Wszystkie ubrania i zabawki domowe dziecka w przedszkolu  powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części garderoby. Dotyczy to również rękawiczek, szalików itp.

      Wszystkie rzeczy dziecka  powinny być trwale podpisane!!!

      01.07.2020 12:08 | więcej »
    • GIS wydał szczegółowe wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

      Dotyczą one m.in.: organizacji opieki, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni oraz gastronomii. W materiałach zostały także opisane zasady postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u personelu. Załącznikami do wytycznych są szczegółowe instrukcje: mycia i dezynfekcji rąk oraz prawidłowego zdejmowania maseczek i rękawiczek.

      Z wyrazami szacunku

      Dariusz Piontkowski

      Minister Edukacji Narodowej

       

      Załączniki:

      1.     Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli <<== LINK

      2.     Instrukcja mycia rąk <<== LINK

      3.     Instrukcja dezynfekcji rąk <<== LINK

      4.     Instrukcja prawidłowego nakładania i zdejmowania maseczki <<== LINK

      5.     Instrukcja prawidłowego nakładania i zdejmowania rękawiczek <<== LINK

      05.05.2020 16:05 | więcej »
    • Zmiana organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020r. Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

      Uwaga!!!

      Ze względu na brak możliwości określenia zakresu oraz terminów obowiązywania ograniczeń związanych z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.
      Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zostają odwołane.
      Jeśli przepisy na szczeblu krajowym pozwolą, to w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Więcej informacji na stronie internetowej: Biura Edukacji

      27.04.2020 13:16 | więcej »
    • Szanowni Państwo,

       uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

      Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

      Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie  https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html ).

      Podstawy prawne:

      1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
      2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
      3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

       

      Kuratorium Oświaty w Warszawie
      Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

      02.04.2020 13:51 | więcej »
    • Dzieci Uczą Rodziców w Domu- porady psychologa

      Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

      Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

       

      Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu.

      Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

      Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

       

      19.03.2020 11:49 | więcej »
    • W związku zaistniałą sytuacją ulegają zmianie zasady prowadzenia zapisów na dyżury wakacyjne.
      Dyrektor przedszkola/szkoły generuje hasła z systemu, które przekazuje rodzicom wyłącznie drogą elektroniczną na adresy mailowe rodziców (lub platformę e-przedszkole wykorzystywaną przez placówkę).
      W treści maila proszę wskazać tylko imię dziecka i hasło (bez innych danych). W przypadku braku adresu email rodzica dyrektor kontaktuje się telefonicznie z rodzicami i ustala sposób przekazania hasła.
      Możliwość generacji hasła będzie dostępna w dniach od 23 marca do 7 kwietnia. Wskazane jest jednak, aby dyrektor przekazał hasło rodzicom (elektronicznie) do dnia 25 marca.

      UWAGA!
      Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli*/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie rejestracji wniosku/zgłoszenia. Rodzice wypełniają wniosek tylko w systemie zapisów na dyżury wakacyjne. Nie muszą dostarczać jego wersji papierowej do placówki.

      Terminy zapisów i pozostałe zasady pozostają bez zmian.

      * Dotyczy dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola, nie potwierdziły woli
      kontynuacji i ubiegają się o przyjęcie do innego przedszkola/szkoły
      17.03.2020 12:20 | więcej »
    • Dzieci Uczą Rodziców w Domu

      W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

       

      Materiały można pobrać pod adresem:

      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
       

      Jest już dostępna druga lekcja! Zachęcamy do pobrania i wspólnej nauki z dziećmi.

      18.03.2020 12:48 | więcej »
    • Informacja

      Szanowni Państwo,

      Z informacji otrzymanej od rodziny naszego ucznia jednoznacznie wynika, że wynik testu rodzica na obecność koronowirusa jest ujemny. Nasz uczeń wraz z najbliższymi członkami rodziny czuje się dobrze. Nie wystąpiło zagrożenie zachorowania.
      Jednak w związku z potencjalnym zagrożeniem wystąpienia zakażeniem koronowirusem w dniu 11 marca 2020 r. dokonano dezynfekcji pomieszczeń budynków wchodzących w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6.
      Zwracam się do Państwa z prośbą o zachowanie ostrożności, monitorowanie stanu zdrowia dzieci, powstrzymanie się przed aktywnością społeczną oraz zastosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Dyrektor ZSP nr 6

      13.03.2020 15:07 | więcej »
    • Szanowni Państwo,

      Zgodnie z Zarządzeniem Premiera Rady Ministrów oraz wytycznymi MEN z dnia 11.03.2020 r. zawieszono funkcjonowanie szkół do 25 marca 2020 r. Zostały również odwołane wszystkie zajęcia dodatkowe realizowane przez firmy zewnętrzne oraz zawieszony został wynajem pomieszczeń szkolnych. 

      Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

      • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
      • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
      • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
      • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
      • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
      • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

      W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8-go roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

      Kierując się zasadą bezpieczeństwa i ostrożności prosimy Państwa o zapewnienie właściwej opieki dzieciom w czasie  ograniczonego, czasowego funkcjonowania szkoły.

      Rodzicu,

      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły;
      • zadbaj, by Twoje dziecko przebywało w domu i  bezpośrednio nie kontaktowało się z rówieśnikami. To nie są dodatkowe ferie;
      • Unikaj spacerów i wyjść w miejsca publiczne;
      • Pamiętaj, że czas zawieszenia zajęć szkolnych podyktowany jest troską o bezpieczeństwo zdrowotne i jest formą kwarantanny społecznej;

      Wszystkie istotne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły będą Państwu przekazywane na bieżąco przez e-dziennik, stronę internetową oraz ogłoszenia umieszczone na drzwiach wejściowych do szkoły.

      Nasi nauczyciele będą wspierać uczniów poprzez przekazywanie materiałów ćwiczeniowych za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus oraz platformy edukacyjnej OFFICE 365.

      Uczniu,

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      W trosce o bezpieczeństwo uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, władze Warszawy zdecydowały o odwołaniu planowanej na ten tydzień - Giełdy Zawodów „Dobrze wybrane”. Decyzja o rezygnacji z Giełdy jest zgodna z rekomendacją wojewody mazowieckiego w związku z zagrożeniem koronawirusem.

      Informuję, że w trakcie zawieszenia funkcjonowania szkoły wnioski rekrutacyjne do klasy I i oddziałów przedszkolnych będą przyjmowane zgodnie z harmonogramem rekrutacji w godzinach pracy sekretariatu szkoły i przedszkola ( w godz. 8.00 – 16.00)

      Terminy egzaminu ósmoklasisty  nie są w tej chwili zagrożone

      Od dnia 11.03.2020  Firma Szwajcarka nie przygotowuje posiłków dla uczniów. Wszystkie posiłki opłacone w terminie od 16.03.2020 roku do 25.03.2020 będą przez firmę domyślnie uznawane za odwołane i nie ma potrzeby, aby rodzice/opiekunowie prawni uczniów odwoływali posiłki opłacone w tym terminie (zarówno w trybie administracyjnym jak i poprzez aplikację zamowposilek.pl).

       

      Dyrektor ZSP nr 6

      12.03.2020 21:45 | więcej »

    • Przedszkole nr 381 oraz Szkoła Podstawowa nr 316 w tym roku po raz drugi wzięły udział w IX już edycji ogólnopolskiej akcji  " IX Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera". Wspólnie zbieraliśmy artykuły spożywcze oraz chemiczne  dla Bohaterów- Kombatantów, by chociaż w ten sposób odwdzięczyć się za wszystko co dzięki nim mamy. Udało się nazbierać pokaźną ilość produktów, które zostały rozdysponowane i przekazane dla  najbardziej potrzebujących.
      W imieniu organizatorów i koordynatorów akcji chcielibyśmy podziękować Państwu za serce i zaangażowanie
      w akcję oraz pokazanie przykładu swoim Dzieciom w jaki sposób można realnie wspomóc drugiego człowieka.
                                                                        Koordynator " Paczki dla Bohatera" w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6
                                                                                                                                                           w Warszawie

                                                                                                                                                        Katarzyna Dumała

      12.01.2020 19:01 | więcej »
    • Życzenia od Rady Rodziców

      Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom administracyjnym oraz Rodzicom i dzieciom z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świat spędzonych w cieplej, rodzinnej atmosferze z dala od wszelkich trosk i zmartwień życia codziennego.

      W Nowym Roku życzymy szczęścia bo daje radość, zdrowia bo jest siłą napędową, życzliwości bo jest siłą sprawczą wszystkiego co dobre.

      Rada Rodziców

      25.12.2019 21:51 | więcej »
    • Szanowni Państwo,

       

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

       

      W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

       

      W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

       

      Z poważaniem

      Anna Ostrowska
      Rzecznik Prasowy MEN

       

      Dyplom_-_Szkola_do_hymnu.pdf

      22.11.2019 09:10 | więcej »
    • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom administracyjnym Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu nr 6  w Warszawie. 
      Praca z dziećmi jest szczególnym powołaniem do czynnego towarzyszenia rozwojowi drugiego człowieka.
      Dziękujemy za trud jaki wkładacie w kształcenie i wychowanie naszych dzieci. Dziękujemy za cierpliwość i zaangażowanie w pracę z naszmi pociechami. Dziękujemy za stworzenie naszym dzieciom miejsca, w którym mogą czuć się bezpiecznie i mogą rozwijać swoje uzdolnie.
       Niech wiedza, pasja i doświadczenie podbudowane wrażliwością i otwartością na małego człowieka spotykają się z uznaniem oraz szacunkiem dzieci i ich rodziców.

      Życzymy Państwu wielu osiągnieć zawodowych, satysfakcji z pracy, oraz pomyślności w życiu osobistym.

      W imieniu Rodziców

        Anna Niklewicz

      Przewodnicząca RR

      przy Przedszkolu nr 381 w Warszawie
      13.10.2019 20:49 | więcej »
    • UWAGA  RODZICE!!!!

      Dnia 1 października 2019 roku zgłoszono przypadek wszawicy

      Pielęgniarka przeprowadzi kontrole czystości skóry głowy i włosów wśród dzieci.

      Prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci.                                                                      
      W przypadku zdiagnozowania u dziecka wszawicy konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, który skutecznie likwiduje pasożyty. W trakcie leczenia należy bezwzględnie przestrzegać zasad i zaleceń co do sposobu użycia, czasu działania oraz powtarzania kuracji.   Prosimy o pozostawienie dziecka w domu przez okres 7-10 dni. Po tym czasie niezbędne jest powtórzenie kuracji, ponieważ z gnid, które pozostały na włosach mogą rozwinąć się dorosłe osobniki



      Ze względu na nierzetelne informacje i brak wiedzy, przez bardzo długi czas uważano, że wszawica bierze się z zaniedbań higieny. Kojarzona z biedą i wykluczeniem, stawała się przyczyną stygmatyzacji i wstydu.

      Tym bardziej utrudniało to walkę z chorobą, bo informacje o jej pojawieniu się nie były przekazywane dalej w obawie przed społecznym wykluczeniem.

      Wszawica u dzieci to choroba, która po prostu może się przytrafić. Tak samo jak katar, przeziębienie czy grypa.

      Profilaktyka nie jest skomplikowana. O ile, aby zapobiec przeziębieniu, dzieci noszą szaliki i czapki, niekiedy piją tran  lub inne specyfiki, o tyle w przypadku zapobiegania wszawicy wystarczy raz na dwa tygodnie dokładnie sprawdzić głowę dziecka, by wykryć wszawicę na wczesnym etapie i zastosować odpowiednie rozwiązanie.

      Jeśli wszawicę potraktujemy po prostu jako chorobę i wyposażymy się w rzetelną wiedzę, którą zastosujemy w praktyce, wszy nie mają żadnych szans. Kiedy już choroba się pojawi, wystarczy preparat na wszy, który skutecznie wyeliminuje pasożyty.

      Wszawica u dzieci

      Obcinanie włosów, czy też codzienne mycie głowy nie zabezpiecza przed wszami. Najlepszym sposobem uchronienia się przed tą chorobą jest profilaktyka wszawicy, czyli kontrola włosów dziecka co najmniej raz na dwa tygodnie, a w przypadku wystąpienia wszawicy w bliskim otoczeniu znacznie częściej – raz na tydzień. Warto pamiętać, iż najbardziej narażone na zarażenie są osoby przebywające w dużych skupiskach ludzkich (np. w szkołach, przedszkolach, internatach, akademikach, koloniach i obozach organizowanych dla dzieci i młodzieży), w szczególności dzieci w wieku 2-15 lat. Należy zatem jak najczęściej dokładnie sprawdzać stan włosów dzieci, aby móc szybko podjąć odpowiednie kroki w celu pozbycia się niechcianych lokatorów.

      Jeśli walczysz z wszawicą, poinformuj dyskretnie o pojawieniu się pasożytów władze placówki, do której uczęszcza Twoje dziecko, by uniknąć szerzenia się choroby. Niezwykle ważne jest, by wszystkie osoby mające styczność z wszawicą,  zastosowały preparat na wszy i gnidy w tym samym czasie.

      By skutecznie pozbyć się wszawicy i jej zapobiegać potrzebne jest zaangażowanie wszystkich, zarówno rodziców, opiekunów jak i kadry pedagogicznej. Jedynie konsekwentne, wspólne działanie przyniesie pożądany efekt i wyeliminowanie problemu. A oto kilka sposobów, które pomogą zapobiegać zarażeniu.

      • Związuj/zaplataj długie włosy dziecka na czas zabawy z rówieśnikami. Twoje dziecko będzie z pewnością dumne z warkocza, czy koczka zrobionego własnoręcznie przez Ciebie J.
      • Postaraj się przekonać dziecko, aby nie pożyczało i nie wymieniało się czapkami, grzebieniem ani gumkami do włosów z koleżankami i kolegami.
      • Profilaktycznie i regularnie (co najmniej raz na dwa tygodnie) sprawdzaj włosy dziecka, by jak najszybciej wykryć i pozbyć się wszy. Jeżeli wiesz, że w otoczeniu wystąpiła wszawica, rób to częściej.

      Poinformuj o wykryciu wszawicy wychowawcę, innych rodziców i przyjaciół Twojego dziecka. Tylko wspólna i szybka reakcja zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zakażenia.

      Więcej informacji na stronie
      www.wszyzglowy.pl

      02.10.2019 22:47 | więcej »
    •  

      Wyprawka przedszkolaka

      Wszystkie ubranka dziecka podpisane, także bielizna.

      •  kapcie - na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do    wkładania (podpisane);
      •  koc i poszwa na koc (160cm/200cm), poduszeczka z poszewką (typu „jasiek”),  - (podpisane imieniem i nazwiskiem);
      •  piżama (wciągana, nie na guziki, podpisana góra i dół);
      •  ubranie na zmianę (trzymane w podpisanym worku w szatni; odpowiednie do pory roku: podkoszulka, bluzka, spodnie/spódniczka, skarpety/rajstopy);

       zabawka - najlepiej ulubiona maskotka, która pomoże w trudnych chwilach

      Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

      - ubranie  dostosowane do warunków pogodowych

       - spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną

      - nakrycie głowy (także w okresie letnim)

      - bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce
      z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć; gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać)

      - buty wyjściowe (bezpieczne, nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie, łatwe do wkładania, zapinane na rzepy)

      - w dni deszczowe - kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki

      - kapcie najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy

      (z wyjątkiem ortopedycznych) - ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości

      - szczególną uwagę należy zwrócić na sprawność suwaków, 

      Wszystkie ubrania i zabawki domowe dziecka w przedszkolu  powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części garderoby. Dotyczy to również rękawiczek, szalików itp.

      Wszystkie rzeczy dziecka  powinny być trwale podpisane!!!

      18.11.2019 09:35 | więcej »
    • Detektyw Grosik

      Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna kolejną-siódmą edycję ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019”, która będzie przeprowadzona w okresie od 11.02 do 24.05.2019 roku.

      Program polega na zbieraniu złotych monet 1,2 i 5 – groszowych. Tegoroczna akcja ma szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok będzie obchodzone 100 – lecie istnienia organizacji w Polsce. Akcja została objęta honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Partnerem akcji jest firma Adliner.

      „Gorączką Złota PCK” zostaną objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Pozyskane w ten sposób środki zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.
      Przedszkole nr 381 również przyłącza się do tej akcji. W każdej grupie będą plastikowe butelki, do których dzieci będą mogły wrzucać monety. Przed dostarczeniem ich do PCK odbędzie się porównanie, która grupa nazbierała najwięcej monet.

       

      Zachęcamy do uczestnictwa! 

      18.11.2019 09:36 | więcej »
    • Góra Grosza
      Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
      Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku.

      Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji:

      • Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
      • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
      • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

      Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. 

      27.12.2018 14:36 | więcej »
    • Zbiórka baterii i nakrętek plastikowych

      ZBIÓRKA BATERII

      W naszym Przedszkolu prowadzona jest całoroczna zbiórka baterii. Pojemniki, w których można zostawiać wyczerpane akumulatory są oznaczone i znajdują się przy obu wejściach do placówki. Zebrane w ten sposób baterie będą włączone do akcji „Moje miasto bez elektrośmieci” i wymienione na punkty Funduszu Oświatowego, za które otrzymamy bezpłatne pomoce dydaktyczne dla naszego Przedszkola.
                                            Zachęcamy do udziału!

       

      ZBIÓRKA NAKRĘTEK

      PLASTIKOWYCH

      W naszym Przedszkolu prowadzona jest również całoroczna zbiórka nakrętek plastikowych. Zbieramy je, by pomóc w powrocie do zdrowia Joasi-podopiecznej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Prosimy o zostawianie zebranych korków w wyznaczonych miejscach znajdujących się przy obu wejściach do Przedszkola.
                                      

                                        POMAGAJMY!

      28.11.2018 21:12 | więcej »
    • Moje miasto bez elektrośmieci”- Dzięki Państwa pomocy nasza placówka może otrzymać bezpłatne pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal -zapraszamy Rodziców do uczestnictwa

      Szanowni Państwo
      "Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”.

      Dzięki Państwa pomocy nasza placówka może otrzymać bezpłatne pomoce dydaktyczne i  wyposażenie sal.

      Wystarczy, że przyniesiecie elektrośmieci, które macie w domu na naszą zbiórkę. Otrzymamy za nie kupony Funduszu Oświatowego, które wymienimy na pomoce.


      Bardzo prosimy o zgłaszanie na e-maila pszczolki-grupa@wp.pl sprzętu, który chcieliby Państwo przekazać na naszą zbiórkę.
      Prosimy o wpisywanie w  e-mailu rodzaju zgłaszanego elektrosprzętu np.:
      lodówka, pralka automatyczna, pralka wirnikowa.

      Pozowli to nam na określenie jaki rodzaj transportu - średni lub duży - powinien być zapewniony, aby odebrać wszystkie elektrosprzęty spod naszego przedszkola. 


      Ze względu na brak możliwości przechowywania elektrośmieci, będzie je można przywieźć TYLKO w wyznaczonym dniu-dniu ich odbioru, o którym zostaną Państwo poinformowani. 


      Elektrośmieci to zużyte, przestarzałe lub zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub na baterie, np.: pralki, lodówki, sprzęt AGD, telewizory, komputery, sprzęt audio, telefony, świetlówki i inne."

      Zachęcamy do przyłączenia się do naszej zbiórki ;)


      Pozdrawiamy
       Anna Błaszczyk - wicedyrektor ZSP nr 6
      oraz 
      Ewelina Urbańska - koordynator akcji


      wiecej o programie tutaj: http://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/?page_id=518

      28.11.2018 21:13 | więcej »