MENU GŁÓWNE

PARTNERZYŚroda 23.01.2019

DZIEJE SIĘ U NAS - ZOBACZCIE:)

 • Tydzień Świadomości dysleksji

  W związku z zakończeniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji wybrani uczniowie klasy 4a czytali dzieciom książkę z serii „Czytam sobie z kotylionem” pt. „Komendat wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim.”

  03.01.2019 14:06 | więcej »
 • Spotkanie autorskie - Krzysztof Petek

  24 października naszym gościem był pan Krzysztof Petek - pisarz, podróżnik, alpinista, reportażysta,  instruktor szkoły przeżycia. Odwiedził nas aby zaprezentować swoją nową książkę „Amulet pecha”. Opowiadał ciekawe historie ze swoich wypraw oraz historie związane z pisaniem książki. Tak jak w ubiegłym roku również obecnie uczniowie uważnie słuchali jego opowieści i zadawali pytania. Na zakończenie można było nabyć książkę          z autografem autora oraz otrzymać amulet, który był atrakcją dla kupujących.

  03.01.2019 13:54 | więcej »
 • Ilustracja do wybranej pieśni patriotycznej

   Włączając się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski biblioteka zorganizowała wystawę o tej tematyce i ogłosiła konkurs pt. „Ilustracja do wybranej pieśni patriotycznej”.  Dzieci zgłosiły interesujące prace wykonane różnymi formami plastycznymi. Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe dla laureatów oraz nagrody pocieszenia dla uczestników konkursu.

  03.01.2019 13:48 | więcej »
 • Dzień Drzewa

  Uczniowie klas 6 na lekcjach przygotowywali się do Dnia Drzewa, zapoznając się z literaturą przyrodniczo- ekologiczną w naszej bibliotece. Dyskutowali i przygotowali plakaty pt. „Jak żyć ekologicznie w domu” w formie drzewa z opisami na liściach dotyczących ekologicznego życia w domu oraz z przysłowiami na temat drzew. Akcję koordynowała pani Jolanta Wiercioch.

  03.01.2019 13:40 | więcej »
 • Piknik rodzinny w szkole z naszym udziałem:)
  Biblioteka włączyła się do organizacji pikniku rodzinnego na terenie szkoły. Zachęcałyśmy uczestników do czytania książek.  Krótki konkurs wiedzy czytelniczej sprawdzał podstawowe wiadomości z literatury, za dobrą odpowiedź uczestnik otrzymał prawo wyboru zakładki do książek.  Przygotowałyśmy wystawkę książek i czasopism   oraz stanowisko do kolorowania postaci z bajek i baśni , które dzieci mogły obejrzeć a następnie kolorować wybrane postacie.            
  Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość posłuchania fragmentów książki „Dynastia Miziołków” oraz „Cukierku ty łobuzie!”, którą czytał na głos uczeń klasy 4a Łukasz Musianek wraz z mamą . Rodzice i uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się w sprawie tytułów książek pożądanych są w bibliotece szkolnej. Przygotowane karteczki  i urna na nie umożliwiły im to. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy znakomicie bawili się, była to dobra okazja do promowania czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.
  obejrzyj fotorelacje z wydarzenia - kliknij tutaj
  17.06.2018 15:04 | więcej »
 • „Jak nie czytam jak czytam”.

  8 czerwca 2018r włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania

  „Jak nie czytam jak czytam”.

  O godz. 9: 20 na specjalny dzwonek  przerwaliśmy lekcje i wyszliśmy ze swoimi książkami

  na boisko szkolne. Czytaliśmy w ciszy swoją ulubioną książkę przez 10-15 min.

   

  Klasa 1a i 1d  z p. Beatą i z p. Dorotą będąc na wycieczce włączyli się do akcji

   i z wielkim zainteresowaniem czytali swoje ulubione książki.

  Obejrzyj fotorelacje z wydarzenia - kliknij tutaj

  17.06.2018 14:41 | więcej »
 • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska - miedzynarodowy Dzień Książki

  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  Święto obchodzone jest  co roku 2 kwietnia.

  Tego dnia w 1805r. urodził się duński baśniopisarz  Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

  Fotorelacja z wydarzenia - kliknij mnie:)

  04.05.2018 11:43 | więcej »
 • Ksiażki od sponsorów dla biblioteki
  Wystawa książek podarowanych bibliotece przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki Tuliszki.
   
  04.05.2018 11:20 | więcej »
 • Dzień Patrona - 13 kwietnia 2018

   Ciekawe zajęcia i zabawy urozmaicały nam pracę tego dnia. Uczniowie i nauczyciele mogli przyjść do szkoły w strojach bohaterów książek Astrid Lindgren. W bibliotece eksponowane były książki Patronki, uczniowie byli zachęcani do czytania jej  kolejnych tytułów . Chętnie była oglądana udostępniona w tym  czasie kronika szkoły a w niej fotorelacja z uroczystości nadania imienia naszej placówce. Plakaty i tablice informacyjne wykonane przez uczniów przybliżały nam Bohaterkę dnia. Na przerwach w czytelni wyświetlane były prezentacje uczniów. Laureaci konkursów na plakat „Biblioteka zaprasza na przerwę z Astrid Lindgren” i na prezentację  pt. „ Ciekawostki z życia Astrid Lindgren” otrzymali nagrody na apelu szkolnym a autorzy prezentacji mogli je przedstawić swoim koleżankom i kolegom. W tym dniu przeprowadzony został konkurs wiedzy o Patronce szkoły Lindgrenada. Klasa 1a i 1d chodziły śladami Astrid Lindgren w szkole. Rozpoczęli od wyszukania wiadomości i wykonaniu tablicy oraz portretu Patronki a na koniec zawitali do biblioteki gdzie znaleźli wiele informacji a nawet sentencje na temat twórczości Astrid Lindgren.

   fotorelacja z wydarzenia - kliknij mnie:)

  04.05.2018 11:44 | więcej »
 • Światowy Dzień Kota
  16 lutego br. (piątek) obchodziliśmy w naszej szkole
  Światowy Dzień Kota

   
  W tym dniu staraliśmy się pamiętać o naszych ulubionych zwierzętach - kotach domowych, ale też tych ze schroniska oraz tych, które nie mają swoich domów.
  Uczniowie przynieśli ze sobą maskotki kotów. Wielu założyło
  strój symbolizujący te mądre i sympatyczne zwierzęta. Na lekcjach zgłębialiśmy wiedzę o tej grupie zwierząt, czytaliśmy opowiadania a nawet poznawaliśmy budowę ciała kota  w języku angielskim. W bibliotece można było obejrzeć wystawę  literatury o kotach

  Podobny obraz Podobny obrazi rozwiązać krzyżówkę. Większa część książek z wystawy wzbudziła zainteresowanie i została wypożyczona. Na korytarzach I i II piętra można było się zapoznać  z powiedzeniami o kotach.

  fotorelacja z wydarzenia - kliknij mnie:)
  04.05.2018 11:46 | więcej »
 • Gość Specjalny -  Krzysztof Petek   – podróżnik, dziennikarz, alpinista i autor książek dla dzieci i młodzieży

  W dniu 14 lutego 2018 trzecie klasy uczestniczyły w spotkaniu autorskim. 
  Gościem naszym był
  Pan Krzysztof Petek   – podróżnik, dziennikarz, alpinista i autor książek dla dzieci i młodzieży. 
  Opowiadał o swojej najnowszej książce, pokazywał miejsca gdzie dzieje się jej akcja. 
  Jak zawodowy aktor opowiadał o swoich podróżach po różnych  częściach świata 
  i przygodach, które go spotkały. Opowieści ilustrował ciekawymi zdjęciami. 
  Dzieci były zainteresowane i chętnie słuchały. 
  Na koniec można było nabyć książkę z autografem z czego wiele osób skorzystało ponieważ spotkanie zachęciło uczestników do zapoznania się z treścią książki. Biblioteka 
  Obejrzyj fotorelacje z tego wydarzenia klinij link:
  http://zsp6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=722

  28.02.2018 11:14 | więcej »
 • Biblioteka ogłasza akcję „Czytam sobie w domu”.  W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną oraz nadchodzące ferie zimowe 2018,  zapraszamy wszystkich uczniów po ciekawą książkę do czytania w czasie  wolnym od zajęć lekcyjnych.

  Biblioteka

  02.01.2018 09:04 | więcej »
 • Święta Bożego Narodzenia 2017 - Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich swoich czytelników do wypożyczenia książki  na okres świąteczny.

  Święta Bożego Narodzenia 2017 zbliżają się do nas wielkimi krokami. Z ogromną niecierpliwością oczekujemy tych magicznych dni.

  Uwielbiamy ten czas i atmosferę jaka mu towarzyszy.  Książki stanowią  idealne dopełnienie tej niesamowitej atmosfery.

  Biblioteka szkolna zaprasza

  wszystkich swoich czytelników do wypożyczenia książki  na okres świąteczny.

  02.01.2018 08:58 | więcej »
 • 26 września 2017 z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się w bibliotece quiz językowy, wraz z wystawa ksiażek

   Obok wydarzenia głównego miała miejsce wystawa książek w językach obcych i wystawa słowników przekładowych dostępnych w bibliotece szkolnej. Każdy uczestnik quizu oddając pracę mógł się poczęstować słodyczami zakupionymi przez Radę Rodziców. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę mogli poznać brzmienie słowa „ biblioteka” w wielu językach.

  09.11.2017 09:17 | więcej »
 • Spotkanie autorskie P. Barbary Szelągowskiej z klasami 4 naszej szkoły

   Biblioteka szkolna zorganizowała dla klas czwartych spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską autorką książek dla dzieci oraz panią Moniką Jędrychowską ilustratorką książek.

  Autorka zaproponowała uczestnikom zabawę literacką a ilustratorka zapoznawała dzieci z tajnikami sztuki ilustratorskiej.

  Na zakończenie spotkania chętni mogli nabyć książki z dedykacją i autografem autorek.
   

  fotorelacja-  kliknij link - 
  http://zsp6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=717
  21.02.2018 20:04 | więcej »
 • I DYSLEKTYK TEŻ CZYTA!

  W ramach „Tygodnia dysleksji” uczniowie        klas       szóstych i siódmych czytali w bibliotece książki młodszym   koleżankom i kolegom. Klasa 6a czytała fragmenty książek Astrid Lindgren. Klasy siódme czytały fragmenty „Małego   Księcia”   po   polsku i po angielsku.

  fotorelacja - kliknij link - http://zsp6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=716
  21.02.2018 18:54 | więcej »
 • 6 klasy w Bibliotece Publicznej

  Przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas szóstych odwiedzili Czytelnię Edukacyjną dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Powstańców Śląskich 17. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Annę Bączek. Zapoznawali się ze zbiorami biblioteki oraz uczyli się wyszukiwania potrzebnych  informacji w systemie Mateusz.

  fotorelacja - kliknij linkhttps://zsp6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=635

   

  04.09.2017 12:51 | więcej »
 • 12 maja 2017 roku klasy czwarte zgromadziły się na spotkaniu autorskim z Panem Januszem Niżyńskim autorem książki „BAJKI DLA DZIECI STORIES FOR KIDS” oraz z Panią Dianą Holleran, która bajki napisane po polsku przetłumaczyła na język angielski.
  Spotkanie bardzo ciekawie poprowadzone, słuchacze mogli wykorzystać swoją umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Na zakończenie można było nabyć książkę u autorów oraz uzyskać autografy!!

  Obejrzyj galerię zdjęć z tego wydarzenia:
  http://zsp6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=602
   
  15.05.2017 14:53 | więcej »
 • Rada Rodziców po raz kolejny wsparła bibliotekę i zakupiła nowości do naszego ksiegozbioru

  Książki, na które dzieci czekały zaraz zostały wypożyczone!

   W imieniu Naszych Czytelników Dziękujemy!!

   

  15.05.2017 11:59 | więcej »
 • Odwiedziny Przedszkolaków:)
  W kwietniu oddziały przedszkolne odwiedziły bibliotekę i dowiedziały się, że kwiecień jest miesiącem książki.
  Obejrzały wystawę książek dla najmłodszych czytelników.
  Zapoznały się z pracą biblioteki.

  Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał w upominku książkę „Sekrety słów”.
   
  obejrzyj fotorelacje w naszej galerii - kliknij ikonkę poniżej


   
  08.05.2017 15:45 | więcej »
 • Dzień Pingwina w naszej szkole
  20 stycznia to w EKO KALENDARZU - Ogólnoświatowy Dzień Wiedzy o Pingwinach.

  obejrzyj fotorelację z wydarzenia: http://zsp6.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=566


  Tego dnia nasi uczniowie zostawili mundurki w domu a założyli ubranka w kolorach pingwinów czyli czarno-białe z żółtymi i czerwonymi dodatkami lub bluzeczki z motywem pingwina.  Przynieśli ze sobą maskotki. Na lekcjach zgłębiali wiedzę o tych gatunkach ptaków. Na świecie żyje 17 gatunków pingwinów, 
  27.02.2017 11:26 | więcej »
 • Spotkanie z Januszem Niżyńskim - autorem książki „Bajki dla dzieci. Stories for kids”

  27 stycznia uczniowie klas trzecich uczestniczyli  w spotkaniu
  z Januszem Niżyńskim - autorem książki „Bajki dla dzieci. Stories for kids”. 

  Obejrzyj fotorelację -kliknij zdjecie
  27.02.2017 15:46 | więcej »