Wtorek 19.03.2024

Informacje

Zapraszamy do zakupu książek jako upominków na mikołajki, pod choinkę lub do poczytania w okresie kwarantanny społecznej. Wirtualny Kiermasz Książki proponuje Państwu Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki Tuliszki, z którą współpracujemy. Możemy sami zamawiać książki proponowane przez księgarnię. Każde z zamówień, które do nich wpłynie generuje rabat dla naszej szkoły na książki np. na konkursy, lektury do biblioteki czy książki do uzupełnienia zbiorów .

Zamówione książki wysyłane są bezpośrednio do każdego z klientów i z każdym z klientów księgarnia rozlicza się bezpośrednio. Szkole nalicza się tylko rabat.

Biblioteka udostępnia społeczności szkolnej hasło naszej placówki. Jeśli wszyscy Ci, którzy zechcą zamówić sobie książki na stronie księgarni Tuliszki wpiszą hasło wtedy naliczy się rabat dla szkoły.

LINK DO KSIĘGARNI – SKLEPU

Link do najnowszego katalogu

Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnym kiermaszu książek za pośrednictwem sklepu internetowego

www.ksiegarnia-tuliszkow.pl.

Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji szkoły. Należy podkreślić, że w przypadku wielu książek, poza opisami, można zapoznać się także z obszernymi ich fragmentami (Zobacz fragment książki) oraz filmami na ich temat (Zobacz film o książce).

Przy zamówieniach na min 50 zł dokładany jest upominek w postaci pięknego notatnika z tasiemką.

KOD SZKOŁY DO WPISANIA PRZY ZAMÓWIENIACH

H.WAQ.WAR.S316

Zachęcamy serdecznie Irena Kapusta i Bożena Dawidowicz

Zainteresowanym polecamy ciekawe lekcje on-line prowadzone przez pracowników Zamku Królewskiego w Warszawie. Lekcje są zróżnicowane dla poszczególnych grup wiekowych. Można wybrać coś dla siebie! Wszystkie materiały zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową.

Oto adres strony:
    www.zamek-krolewski.pl/edukacja/dzieci
    ZAPRASZAMY!

Możemy już wyjść do parku lub po pilne zakupy do galerii, ale musimy nosić maseczki ochronne i zachować bezpieczną odległość od innych osób. Czasami są problemy z dostępem do maseczek. Zapowiedzi są takie, że trzeba je będzie nosić przez dłuższy okres. Warto więc nauczyć się wykonywać je w domu. Oto jak możemy zrobić sobie sami prostą maseczkę papierową techniką origami.

Warto spróbować!

Sponsorzy podarowali bibliotece pięknie wydane książki dla dzieci. Część z nich trafiła do przedszkola.

25 listopada był obchodzony Światowy Dzień Misia. Biblioteka przygotowała wystawę maskotek i książek o misiach. Czytelnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali i wypożyczali wystawione pozycje. W tym dniu klasa 0a uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych i obejrzała prezentację o historii Misia jako maskotki  i bohatera książek oraz kreskówek. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymali od Misia „małe co nieco”.

W celu wzbogacenia form pracy czytelnia otrzymała na wyposażenie telewizor wielkoformatowy LCD, który umożliwia prowadzenie zajęć w oparciu o wszystkie znane środki przekazu np.: Internet, prezentacje, filmy i.t.p.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ po krótkim czasie eksploatacji zauważamy wyraźną poprawę zainteresowania uczniów treścią prowadzonych zajęć!

Biblioteka włączyła się w organizację Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji  pod hasłem „Uczeń podwójnie wyjątkowy”

W  tych dniach zorganizowałyśmy w bibliotece:

- festiwal gier

- wystawa najpiękniejszych zakładek do książek

- głośne czytanie książek Patronki szkoły na długiej przerwie

Uczennice klas szóstych czytały książki Astrid Lindgren na długich przerwach dla młodszych koleżanek i kolegów.

Festiwal gier w bibliotece. W wyznaczonym wcześniej dniu na długich przerwach uczniowie mogli rozłożyć przyniesione z domu gry lub skorzystać z gier szkolnych.  Zebrała się spora grupa uczestników, którzy spędzili czas grając w warcaby, szachy, monopol , układając kostki itp.

Konkurs na zakładkę do książki wykonaną własnoręcznie. Biblioteka zaprezentowała na tablicy wystawowej najpiękniejsze zakładki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Światowy Dzień Języków

Ekspozycja słowników przekładowych różnych języków oraz literatury w języku angielskim dla naszych uczniów i nauczycieli.

Podręczniki bezpłatne otrzymują uczniowie klas 1-5. Koniec wakacji to okres kiedy nasi uczniowie cieszą  się wolnym czasem  a biblioteka zastawiona jest ogromną ilością kartonów z podręcznikami. Uwijamy się jak w ukropie aby przygotować podręczniki dla Was: liczymy, rejestrujemy, pieczętujemy i kodujemy aby zdążyć na czas!

Biblioteka oferuje najmłodszym czytelnikom bogaty wybór książek popularno-naukowych. Interesująca, aktualna tematyka, wiedza naukowa podana w przystępny sposób, twarde okładki, ładne kolorowe wydania. To zalety tych książek.  A oto niektóre z nich:

Kilka tytułów książek, które ostatnio wzbogaciły zbiory naszej biblioteki. Pozostałe szybko zostały wypożyczone.

Książki dla młodszych czytelników zachwycają bogactwem kolorów i tematów. Tematyka i ciekawe teksty pisane językiem stosownym do odbiorców. Bogato ilustrowane, pobudzające wyobraźnię małego czytelnika. Kuszą okładką, zachęcają do oglądania i czytania. Zapraszamy!!

Biblioteka zakupiła książki dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Dla tych czytelników mamy książki  z różnymi stopniami zaawansowania. Poziom I – dla dzieci, które zaczynają czytać. Poziom II – dla samodzielnie czytających. Poziom III – dla pożeraczy książek. Poziomy różnią się wielkością czcionki i objętością tomu.. Książeczki nadają się do samodzielnego czytania jak i wspólnego z rodzicami. Jest to seria „Czytamy bez mamy”.

Rada Rodziców zakupiła do biblioteki 10 tytułów  lektur szkolnych dla klas 1-3 w ilości 256 egz. Książki są ładnie wydane, zawierają kolorowe ilustracje i dużą czcionkę.
    Dziękujemy!!!