Niedziela 25.02.2018

Informacje

Sponsorzy podarowali bibliotece pięknie wydane książki dla dzieci. Część z nich trafiła do przedszkola.

25 listopada był obchodzony Światowy Dzień Misia. Biblioteka przygotowała wystawę maskotek i książek o misiach. Czytelnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali i wypożyczali wystawione pozycje. W tym dniu klasa 0a uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych i obejrzała prezentację o historii Misia jako maskotki  i bohatera książek oraz kreskówek. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymali od Misia „małe co nieco”.

W celu wzbogacenia form pracy czytelnia otrzymała na wyposażenie telewizor wielkoformatowy LCD, który umożliwia prowadzenie zajęć w oparciu o wszystkie znane środki przekazu np.: Internet, prezentacje, filmy i.t.p.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ po krótkim czasie eksploatacji zauważamy wyraźną poprawę zainteresowania uczniów treścią prowadzonych zajęć!

Biblioteka włączyła się w organizację Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji  pod hasłem „Uczeń podwójnie wyjątkowy”

W  tych dniach zorganizowałyśmy w bibliotece:

- festiwal gier

- wystawa najpiękniejszych zakładek do książek

- głośne czytanie książek Patronki szkoły na długiej przerwie

Uczennice klas szóstych czytały książki Astrid Lindgren na długich przerwach dla młodszych koleżanek i kolegów.

Festiwal gier w bibliotece. W wyznaczonym wcześniej dniu na długich przerwach uczniowie mogli rozłożyć przyniesione z domu gry lub skorzystać z gier szkolnych.  Zebrała się spora grupa uczestników, którzy spędzili czas grając w warcaby, szachy, monopol , układając kostki itp.

Konkurs na zakładkę do książki wykonaną własnoręcznie. Biblioteka zaprezentowała na tablicy wystawowej najpiękniejsze zakładki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Światowy Dzień Języków

Ekspozycja słowników przekładowych różnych języków oraz literatury w języku angielskim dla naszych uczniów i nauczycieli.

Podręczniki bezpłatne otrzymują uczniowie klas 1-5. Koniec wakacji to okres kiedy nasi uczniowie cieszą  się wolnym czasem  a biblioteka zastawiona jest ogromną ilością kartonów z podręcznikami. Uwijamy się jak w ukropie aby przygotować podręczniki dla Was: liczymy, rejestrujemy, pieczętujemy i kodujemy aby zdążyć na czas!

Biblioteka oferuje najmłodszym czytelnikom bogaty wybór książek popularno-naukowych. Interesująca, aktualna tematyka, wiedza naukowa podana w przystępny sposób, twarde okładki, ładne kolorowe wydania. To zalety tych książek.  A oto niektóre z nich:

Kilka tytułów książek, które ostatnio wzbogaciły zbiory naszej biblioteki. Pozostałe szybko zostały wypożyczone.

Książki dla młodszych czytelników zachwycają bogactwem kolorów i tematów. Tematyka i ciekawe teksty pisane językiem stosownym do odbiorców. Bogato ilustrowane, pobudzające wyobraźnię małego czytelnika. Kuszą okładką, zachęcają do oglądania i czytania. Zapraszamy!!

Biblioteka zakupiła książki dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Dla tych czytelników mamy książki  z różnymi stopniami zaawansowania. Poziom I – dla dzieci, które zaczynają czytać. Poziom II – dla samodzielnie czytających. Poziom III – dla pożeraczy książek. Poziomy różnią się wielkością czcionki i objętością tomu.. Książeczki nadają się do samodzielnego czytania jak i wspólnego z rodzicami. Jest to seria „Czytamy bez mamy”.

Rada Rodziców zakupiła do biblioteki 10 tytułów  lektur szkolnych dla klas 1-3 w ilości 256 egz. Książki są ładnie wydane, zawierają kolorowe ilustracje i dużą czcionkę.
Dziękujemy!!!