Wtorek 19.03.2024

Regulamin świetlicy
    roku szkolnym 2020/2021

​​​​​​​df

Regulamin świetlicy szkolnej obowiązujący uczniów i rodziców  podczas pandemii

1. Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7:00 - 17:00.
    2. Na zajęcia świetlicowe mogą uczęszczać uczniowie klas 1-3  bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w  izolacji.
    3. Przed wejściem do szkoły uczeń obowiązkowo dezynfekuje ręce, a jeżeli ma zgłoszone przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji myje ręce.
    4. W trakcie dłuższego pobytu w świetlicy szkolnej  – uczeń powinien często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie, zachowywać dystans,
      a także unikać dotykania oczu, nosa i ust.

Organizacja zajęć

1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego podczas organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych Szkoła będzie rygorystycznie przestrzegać zasad:
    1. minimalna przestrzeń nie może być mniejsza niż 1,5 m2 na osobę,
    2. 1,5 m dystansu społecznego pomiędzy osobami,
    3. maksymalnie 25 osób w grupie,
    4. w miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele,
    5. w miarę możliwości grupa uczniów przebywa w wyznaczonym,  stałym miejscu,
    6. dla uczniów dostępne są przedmioty i sprzęty, które można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować,
    7. uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze,
    8. uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą,
    9. dzieci każdorazowo zabierają przyniesione przez siebie przybory do domu,
    10. w miarę możliwości ograniczone będą aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
    1. Przy sprzyjających warunkach pogodowych i smogowych, dzieci wraz
      z opiekunem mogą wyjść na boisko szkolne, ale z zachowaniem rygorów dystansu społecznego, zarówno między dziećmi jak  i opiekunem grupy.
    2. Sprzęt na boisku wykorzystywany podczas zajęć powinien być regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany.
    3. Z racji wytycznych, iż należy ograniczyć przebywanie osób z zewnątrz
      w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. tylko osoby zdrowe, osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
    4. Uczniowie do świetlicy szkolnej są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
    5. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły zachowują dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 1,5m.
    6. Rodzic zgłasza fakt odbioru dziecka dyżurującemu pracownikowi (wejście do szkoły nr 1).
    7. Rodzice nie mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej.
    8. W świetlicy szkolnej funkcjonuje procedura szybkiej ścieżki komunikacji
      z rodzicami/ opiekunami ucznia. Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu.

Funkcjonowanie świetlicy szkolnej na czas remontu

1. W związku ze zmianą warunków pracy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 316, spowodowanych awarią sieci wodno-kanalizacyjnej w budynku przy
      ul. Szobera 1/3, uczniowie będą czasowo przebywać na korytarzu szkolnym,
      a po skończonych planowych zajęciach klas 1 - 3 w salach lekcyjnych.
    2. Uczniowie naszej szkoły nie uczęszczający na lekcje religii przebywają
      w tym czasie na korytarzu 1 piętra z nauczycielami świetlicy.