Poniedziałek 22.10.2018

Oferta Programowa

Podstawa Programowa.pdf

Podstawę Programową w roku szkolnym 2018/2019 nauczyciele w poszczególnych grupach realizują w oparciu o programy:

• Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba- Żabińska " Nasze przedszkole- program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci. Wydawnictwo Grupa Mac S.A.  (grupy realizujące program: Tygryski, Pszczółki, Krasnale, Smerfy, Biedronki, Rybki, Słoneczka, Sówki, Motylki)
  • Małgorzata Janiak, Kamila Witerska "Trampolina Program wychowania przedszkolnego." Wydawnictwo Szkolne PWN sp. z o.o. (grupy realizujące program: Kotki, Żabki, Jagódki)

Ponadto w grupach realizujemy programy dodatkowe

• zajęcia taneczne dla 5, 6 latków,
  • gry i zabawy matematyką dla 4,5, 6 latków,
  • matematyka z uśmiechem dla 5, 6 latków wykazujących zdolności matematyczne,
  • zabawy słowem

We wszystkich grupach wiekowych realizujemy ogólnopolskie programy edukacyjne:

• Kubusiowi Przyjaciele Natury (celem programu jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne),
  • Mamo tato wolę wodę (celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci),
  • Moje miasto bez elektrośmieci.