Wtorek 19.03.2024

ZASADY FUNKCJONOWANIA  PRZEDSZKOLA NR 381 W ZSP NR 6
    od 1 września 2020 r.
    W CZASIE PODWYŻSZONEGO REŻIMU SANITARNEGO

• Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z obowiązującym regulaminem i procedurami w Przedszkolu nr 381 w czasie zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach choroby COVID-19. Podpisują stosowne OŚWIADCZENIE [załącznik nr 5].
    • Rodzice przyprowadzają do przedszkola wyłącznie zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych. Nie posyłają do przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub jest zarażony.
    • Dziecko, u którego stwierdzono niepokojące objawy chorobowe jest izolowane od innych dzieci do czasu odebrania przez rodziców.
    • Rodzice wyjaśniają dziecku, że nie może zabrać ze sobą do przedszkola zabawek
      i niepotrzebnych przedmiotów, ani żadnego pożywienia.
    • Rodzice regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa
       i ust.
    • Rodzice przypominają dziecku o odpowiednim sposobie zasłaniania twarzy podczas kichania,
      czy kasłania.
    • Dziecko do przedszkola może przyprowadzić i odebrać tylko jedna osoba, również zdrowa.
    • Rodzice/opiekunowie przyprowadzając i odbierając dziecko do/z przedszkola mogą korzystać wyłącznie z wejść:

-  od ul. Klemensiewicza – grupy: Poziomki, Biedronki, Żabki, Smerfy;

-  od ul. Świętochowskiego – grupy : Słoneczka, Krasnale, Tygrysy, Pszczółki, Kotki, Misie,

Nutki, Sówki

• Wchodząc do placówki i przebywając w niej, rodzic/opiekun ma zakryty nos i usta oraz dezynfekuje dłonie lub zakłada jednorazowe rękawiczki
    • Osoby wchodzące na teren przedszkola zobowiązane są wpisać się do rejestru wejść i podać swój nr telefonu.
    • Rodzic przebywa wyłącznie w STREFIE RODZICA :

- od ul. Klemensiewicza przed wejściem do przedszkola (pod daszkiem)

- od ul. Świętochowskiego - wydzielona część wejścia do przedszkola (przedsionek).

• Czas pracy przedszkola wynosi  10  godzin dziennie – od 7.00 do 17.00
    • Dzieci w godzinach od 8.00 – 15.30/16.30  przebywają w jednej wyznaczonej i stałej sali zajęć.
    • Plac zabaw podzielony został na 12 stref. W każdej ze stref przebywała będzie tylko jedna grupa. Grupa korzysta z jednej przydzielonej strefy przez cały dzień. Codziennie w porze wieczornej sprzęty/przedmioty znajdujące się na placu zabaw będą dezynfekowane. Grupy zmieniają strefy każdego dnia.
    • Z pomieszczeń dydaktycznych, w których będą przebywały dzieci zostały usunięte przedmioty, sprzęty i zabawki, których nie można skutecznie dezynfekować.

• Dzieci w ciągu dnia otrzymają posiłki, które będą przygotowywane i podawane z zachowaniem warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do żywienia zbiorowego i zasad epidemiologicznych.
    • Leżakowanie dzieci 3 i 4 letnich. Wymiana pościeli raz w tygodniu.
    • Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do placówki muszą mieć stale włączone telefony,
       by umożliwić pracownikom przedszkola szybki kontakt w razie potrzeby.

Przyprowadzanie dzieci do przedszkola:

• Tylko jedna osoba przyprowadza dziecko w godz. od 7.00 do 8.30

- Rodzic z dzieckiem wchodzi do STREFY RODZICA ;

- Rodzic zobowiązany jest pierwszego dnia dostarczyć oświadczenie- zał. nr 2
                   (jednorazowo)

- bezwzględnie przy każdorazowym wejściu do placówki Rodzic zobowiązany
                   jest zakryć nos i usta oraz dezynfekować dłonie lub założyć  jednorazowe
                   rękawiczki.

-  pracownik dyżurujący przy STREFIE RODZICA odbiera podpisane
        oświadczenia i przekazuje dziecko  drugiemu pracownikowi, który pomaga
        dziecku w szatni i doprowadza je do grupy.

• Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do przedszkola;
    • w STREFIE RODZICA może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem.
    • Rodzice dzieci, mogą przebywać w szatni przedszkolnej z dzieckiem (do 10 osób dorosłych) z zachowaniem dystansu społecznego co najmniej 1,5 m oraz zakryć nos i usta, zdezynfekować dłonie lub założyć  jednorazowe rękawiczki.

Odbieranie dzieci z przedszkola:

Rodzic domofonem sygnalizuje odbiór dziecka i czeka na dziecko.

Odbieranie dzieci z ogrodu:

• Rodzic informuje pracownika dyżurującego przy wejściach na ogród o odbiorze dziecka,
       Rodzic nie wchodzi na teren ogrodu.

KAŻYDA OSOBA ODBIERAJĄCA DZIECKO
    Z PRZEDSZKOLA MUSI PIOSIADAĆ PRZY SOBIE DOWÓD OSOBISTY