Środa 23.05.2018

Zajęcia dodatkowe

W związku z uchwałą Rady m.st. Warszawy nr XLIX/1205/2017,  w sprawie czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkolach podstawowych od 01 września 2017 roku nie będzie pobierana opłata (godz. po 13.00) Poza tym dzieci mogą za darmo korzystać z zajęć dodatkowych, na które zostały zapisane. Zajęcia dodatkowe w większości prowadzą pracownicy przedszkola, a nie firmy zewnętrzne. Odbywają się one po godzinie 13.

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W PRZEDSZKOLU NR 381:

-RYTMIKA

– MAŁY ODKRYWCA

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych. Zajęcia te są praktycznym kursem z fizyki, biologii oraz chemii. Dzieci oglądają eksperymenty, pomagają przy ich wykonaniu, przewidują efekt końcowy ale przede wszystkim świetnie się bawią i dostają inspirację do robienia eksperymentów w domu wspólnie z rodzicami.

– GRY I ZABAWY Z MATEMATYKĄ

Matematyka to sztuka myślenia. Dla współczesnego społeczeństwa jest kluczem do sukcesów w wielu dziedzinach życia. Edukacja matematyczna w przedszkolu, pobudza i rozwija myślenie dzieci. Ma na celu zdobywanie oraz poszerzenie wiadomości i umiejętności matematycznych. Uczy dzieci istoty pojęć matematycznych.

Nauka przez zabawę ma wdrożyć dzieci do samodzielnego, logicznego myślenia, rozwijać ich zdolności oraz zainteresowania i doskonale przygotować  do dalszej edukacji matematycznej.

– GIMNASTYKA KOREKCYJNO- KOMPENSACYJNA