MENU GŁÓWNE

PARTNERZYCzwartek 16.08.2018

Fotorelacje

Dnia 20 czerwca 2018r.  dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Szewczyk co pokonał smoka".

 

Dnia 19 czerwca 2018r.  o godzinie 16:00 odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym na który składały się tańce, piosenki, wiersze. Pani dyrektor podziękowała dzieciom, nauczycielom i rodzicom za całoroczną współpracę. Pożegnała dzieci kończące edukację w przedszkolu życząc im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi.

 

Dnia 17 czerwca 2018r. nauczyciele z naszego przedszkola wzięli udział w II Festiwalu Amatorskich Teatrów Nauczycieli. Teatr "Leśne Echo" wystawił przedstawienie pt. "Calineczka". Organizatorem całego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 357. Impreza odbyła się Ośrodku Wychowawczo - Profilaktycznym “MICHAEL”. Za wspaniałą grę aktorską nasze przedszkole zdobyło puchar i dyplom.
 

 

Dnia 14 czerwca 2018r. odbył się w ogrodzie przedszkolnym Piknik Rodzinny. Rozpoczął się on wystawieniem przez nauczycieli przedstawienia pt. "Calineczka". Następnie dzieci wraz ze swoimi bliskimi mogły korzystać z przeróżnych atrakcji- tańce z animatorkami, zabwy bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, dmuchańce, wybuchowe eksperymenty, ozdabianie kubków, malowanie murali, loteria fantowa, pop corn, wata cukrowa, żurek.

 

Dnia 15 czerwca 2018r. odbyło się przedstawienie pt. "Roszpunka". Dzieci obserwowały jak pewnego dnia piękna dziewczyna o długich złotych włosach przypadkiem zakochała się w dzielnym rycerzu. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jej matka. Zła wiedźma Goteel postanowiła nie dopuścić do małżeństwa dwóch kochających się ludzi.

Klasyczna „Roszpunka” Braci Grimm w  wykonaniu grupy Echo jest zabawą teatralnymi konwencjami: aktorską i lalkową. I tu jak w każdej bajce zło triumfuje, ale tylko po to by ustąpić pola szczęśliwemu zakończeniu. Jest tu miejsce i na smutek i na radość, zadumę i oczywiście fantastyczny bajkowy nastrój namalowany kolorowymi dekoracjami i lalkami.

 

Dnia 7 czerwca 2018r. repezentacja grupy Słoneczek brała udział w II koncercie, który był podsumowaniem programu Kraina Muzyki. Dzieci oglądały występy kolegów i koleżanek jak również zaprezentowały śląski taniec ludowy Trojak. Atmosfera była cudowna. Na koniec koncertu na dzieci czekał słodki poczęstunek jak również nagrody od organizatora przedsięwzięcia.

 

Dnia 7 czerwca odbył się przedszkolny konkurs recytatorski pt. "Wiosna w poezji dziecięcej".

 

Dnia 4 /5 czerwca z inicjatywy Rady rodziców odbyły się warsztaty przyrodnicze z surykatką o imieniu "Budyń". Dzieci dowiedziały się jaki jest tryb życia tego zwierzęcia, czym się żywi, gdzie mieszka. Opisywały samodzielnie  jej wygląd,dotykały.

 

Przedszkole nr 381 brało udział w akcji PCK "Detektyw Grosik 2018". Celem tej akcji było zbieranie monet: 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Każda grupa zorganizowała swoją puszkę, do której dzieci wrzucały pieniądze. Akcja trwała do 25 maja. Pod koniec akcji zorganizowano konkurs, który polegał na porównaniu pieniędzy zebranych przez poszczególne grupy. Najwięcej zebrała grupa Słoneczka, II miejsce zajęła grupa Żabki, a III miejsce zajęła grupa Kotki. Te trzy zwycięskie gupy otrzymały upominki. Łącznie całe przedszkole zebrało aż 95 kg monet, które zostały przekazane do PCK.

 

Dnia 30.05.2018r. odbyły się w grupach Smerfy i Słoneczka warsztaty przyrodnicze o dżdżownicach.

Dnia 22.05.2018r. w grupach Smerfy i Słoneczka odbyły się warsztaty przyrodnicze o motylach. 

 

Dnia 23.05.2018r. odbył się Festiwal Naukowy Mali Odkrywcy Wielkich Zjawisk. Uczestniczyły w nim dzieci 4,5,6 letnie. Prowadzącą była Ilona Bąk oraz rodzic- pan Łukasz, któremu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE.

Celem Festiwalu było:

-zapoznanie z podstawowymi zjawiskami świata przyrody i techniki,

-kształcenie u dzieci umiejętności obserwowania, spostrzegania, wnioskowania i zaciekawienia otaczającym światem,

- nabywanie umiejętności wykorzystania zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce,

-wymiana doświadczeń, wiedzy, inspiracja do naukowego działania,

-integracja dzieci z różnych grup przedszkolnych,

-podsumowanie zajęć dodatkowych pt. „Mały Odkrywca”

Eksperymenty robione były przez prowadzących Festiwal oraz przez delegacje grupowe. Można było oglądać nurka w butelce, jajko wpadające do butelki, pompowanie balona przez sodę i ocet, iluzje optyczne, ciepła woda, zimna woda, ocet i atrament, kolorowy deszcz, pływa czy tonie, rękawica w butelce, dlaczego budujemy kopuły, nurkujące rodzynki, rakieta, jak szybko podnieść rozsypane przedmioty, kolorowe wulkany, zużywanie powietrza, wstęga Mobiusa, czy da się przejść przez dziurę w kartce, latające kubki, fontanna... Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem obserwowały wszystkie eksperymenty. Dzieci reprezentujące swoją grupę dostały w podziękowaniu dyplom oraz nagrodę. 

Dnia 15.05.2018r. Smerfy i Słoneczka były na wycieczce autokarowej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Oglądały tam zagrody chłopskie, drewniany kościółek, dworek szlachecki, drewniany wiatrak. Otoczone warzywnymi i kwiatowymi ogródkami czy pasiekami chałupy oraz żyjące tam zwierzęta sprawiały wrażenie wsi wciąż tętniącej życiem. Wnętrza budynków przystosowane do pełnionych przez nie funkcji szczególnie zainteresowały dzieci. Wyposażenie chałup wiejskich oraz wygląd samych zagród wskazywał na zróżnicowanie majątkowe ich właścicieli. Obok mieszkań zamożnych oglądaliśmy chałupy ubogie, wyposażone tylko w najbardziej niezbędne sprzęty. Dużą atrakcją była przejażdżka wozem, ciągniętym przez konie oraz robienie masła i zjadanie ogromych pajd chleba na zielonej trawce.

 

Dnia 17.05.2018r. dzieci uczestniczyły w spektaklu muzycznym Orkiestry Dni Naszych. 

 

Dnia 11.05/16.05.2018r. w przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Leśne  Śmieciuchy", które miało na celu zwrócić uwagę dzieci na to aby dbać o środowisko naturalne. 

Rzecz działa się w pewnym lesie, który ludzie tak zaśmiecili, że wyglądał jak wielkie wysypisko śmieci. Tu bohaterami nie były księżniczki, czy smoki, a stara, zepsuta pralka,stare radio i pęknięta muszla klozetowa.  Wyrzucone, zepsute sprzęty razem z chochlikiem Tosiem postanowiły rozprawić się ze Śmieciuchami, stworzeniami, które bardzo lubią śmiecić.

Zabawna, ekologiczna bajka z oryginalnymi bohaterami, niespotykaną scenografią i wielością ciekawych rekwizytów bardzo podobała się przedszkolakom.

 

Dnia 27.04.2018r. przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu pt. "Cyrk sznurkowy". Dzieci miały okazję obserwować proces powstawania lalki oraz jej cyrkowe występy. 

Dnia 25.04.2018r. w grupie Słoneczka, Kotki, Jagódki i Motylki odbyły się warsztaty z fusingu. Dzieci zdobyły wiele informacji na temat właściwości, zastosowania szkła oraz procesu produkcji.Obserwowały topienie szkła w przenośnym piecyku HOT POT. Następnie układały swoje kompozycje fusingowe.

 

Dnia 24.04.2018r. odbyła się impreza z okazji Dnia Ziemi. Nauczycielki zapoznały dzieci z wierszem pt. "Sowa mądra głowa", wprowadzając w tematykę spotkania. Szczególną uwagę zwróciły na wyjaśnienie słowa EKOLOGIA. Następnie przedszkolaki oglądały bajkę edukacyjną z serii "Detektyw Łodyga" dotyczący segregacji śmieci. Po obejrzeniu ich zadaniem było wrzucenie rozrzuconych wcześniej śmieci do odpowiednich pojemników. Wszyscy wspólnie zaśpiewali nauczoną specjalnie na ten dzień piosenkę pt. "Ziemia- wyspa zielona". Dzieciaki bardzo dobrze bawiły się podczas zaproponowanego przez prowadzące tańca z gazetami. Uznanie wszystkich zdobyły także przygotowane przez poszczególne grupy Ekoludki. Impreza zakończyła się wspólnym ślubowaniem na Prawdziwego Przyjaciela Przyrody oraz złożeniem podpisu kciuka na plakacie. Każde dziecko wyszło w tym dniu do domu z drobnym upominkiem.

 

Dnia 11.04.2018r. odbyły się w grupie Słoneczka, Rybki i Smerfy warsztaty przyrodnicze z mrówkami.

 

Dnia 04.04.2018r. odbył się w naszym przedszkolu II etap konkursu pt. "W świecie bajek". Zostały na niego zaproszone delegacje 3 dzieci, z grup które wzięły udział w I etapie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej grupowej. Podczas II etapu przedszkolaki wykazywały się znajomością bajek. Wykonywały różne zadania- memory bajkowe, układanie puzzli, chodzenie po linii w kocich butach, dopasowywanie ilustracji do przeczytanego fragmentu bajki, dobranie rekwizytu do odpowiedniej bajki, przebieranie grochu i fasoli, nawlekanie wrzeciona. Konkurs umilały dzieciom zabawy integracyjne, a w oczekiwaniu na werdykt jury, dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", który odegrały panie prowadzące konkurs. Ostatecznie wszyscy stali się zwycięzcami, gdyż każda drużyna wykonała perfekcyjnie wszystkie zadania. Dzieci zdobyły dla swoich grup dyplomy, a dla siebie drobny upominek za uczestnictwo w zabawie.

 

Dnia 22. i 23.03.2018r. odbyły się we wszystkich grupach warsztaty przyrodnicze z kurczakami.

Dnia 21.03.2018r. dzieci z grup Smerfy, Biedronki, Rybki i Słoneczka uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych o ptakach. Oglądały przez lupę pióra, poznały etapy rozwoju kurczaków, patrzyły na zdjęcia rentgenowskie ptaków, dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym tematem.

 

Dnia 20.03.2018r. odbył się w naszym przedszkolu bal z okazji powitania wiosny. Promował on zdrowe odżywianie. Dzieci były poprzebierane za owoce i warzywa. Każda grupa zrobiła wraz ze swoimi paniami Marzannę z którą przybyła na imprezę. Wszystkie tańce, konkursy przeprowadziły panie nauczycielki z przedszkola.

 

Dnia 19.03.2018r. w grupie Słoneczka odbyły się warsztaty kulinarne.

 

Dnia 01.03.2018r./02.03.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy wystawili przedstawienie pt. "Calineczka". Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy tytułowej bohaterki. Ciekawe przygody oraz zwierzątka, które spotykała dziewczynka po drodze sprawiły że przedszkolaki świetnie się bawiły. Po zakończeniu teatrzyku nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

 

Dnia 21.02.2018r. dzieci z klasy III j. wraz ze swoją panią odwiedziły grupę Smerfy. Przeczytały one przedszkolakom bajkę terapeutyczną dotyczącą zgodnej i bezpiecznej zabawy.

 

Dnia 21.02.2018r. przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. "Złota rybka". Poznały historię o Rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze przekonali się, że zbytnia zachłanność prowadzi do zguby. Dopiero spotkanie ze Złotą Rybką odmieniło ich życie- zrozumieli że szczęśliwym nie jest się dzięki temu co się posiada, lecz dzięki temu jakim się jest człowiekiem i jak przeżywa swoje życie.

 

Dnia 16.02.2018r. dzieci uczestniczyły w koncercie Małej Orkiestry Dni Naszych. Piosenki to wspaniały sposób na edukację. Niezwykle ważne jest, aby istotne tematy nie kojarzyły się dzieciom z nudnymi wykładami, których nie rozumieją, lecz z prostym, łatwym do zapamiętania przekazem. Tym razem Zespół Jurka-Ogórka odpowiada na pytanie: „co to znaczy być mądrym dzieckiem?”. W otaczającym nas świecie, niebezpieczeństwo czyha w sieci, w domu, na ulicy, wszędzie. Trzeba znać swoje prawa i obowiązki, wiedzieć, co to jest kultura osobista, co to jest honor, na czym polega „mądra” odwaga, dlaczego warto pomagać innym ludziom, wreszcie jak być młodym patriotą. Mądre dziecko zna zagrożenia, ale jednocześnie otwarte jest na świat i ludzi. Mądre dziecko pochłania wiedzę, jest radosne i szczęśliwe. I tylko takie dziecko ma szansę na sukces w przyszłości.

 

Dnia 14.02.2018r. w grupach Smerfy, Słoneczka odbywały się zajęcia dydaktyczne związane z tematyką Walentynek.

 

Dnia 11.01.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Do przedszkola tego dnia zawitały zwierzątka, księżniczki i super bohaterowie którzy zaimponowali swoimi niezwykłymi zdolnościami. Przy tak licznej obsadzie przedszkolaki mogły czuć się wyjątkowo bezpiecznie. Było mnóstwo zabaw i tańców, które tworzyły niezwykłą atmosferę, Do wspólnej zabawy włączyły się również Panie, które przyodziały niecodzienne stroje. Wszyscy fantastycznie się bawili i na długo zostanie w pamięci  wspomnienie o naszej imprezie karnawałowej. Całą zabawę prowadziły Panie z przedszkola.

 

Dnia 18.12.2017 roku odbył się spektakl pt. "Szopka Trzech Króli".

 

Dnia 12.12.2017r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Pomocnicy Świętego Mikołaja". Dużym walorem tego spektaklu był czynny udział dzieci w przedstawieniu. Wraz z głównymi bohaterami dzieciaki ubierały choinkę, pomagały w śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Spektakl poprzez różne formy teatralne, takie jak żywy aktor, teatr cieni, lalka, miał na celu w sposób lekki i przystępny zapoznać dzieci z tradycją świąt Bożego Narodzenia.

 

Dnia 11.12.2017r. przedszkolaki miały spotkanie z Mikołajem. Każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie oraz dostało prezent od gościa z Laponii.

 

 

Dnia 12.12.2017 roku dzieci z przedszkola miały warsztaty przyrodnicze ze świnką morską. Oprócz oglądania i dotykania zwierzątka, dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa „Świnka morska”. Poznały preferencje żywieniowe zwierzaka, dowiedziały się skąd pochodzą świnki morskie i w jaki sposób dostały się do  Polski. 

Dnia 5.12.2017 roku odbył się koncert Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „List do Świętego Mikołaja”. Jak zawsze Panowie z Orkiestry mieli wspaniały kontakt z dziećmi i zapraszali ich do wspólnego śpiewania i nie tylko. Przedszkolaki odpowiadały na pytania odnośnie Świąt Bożego narodzenia jak i prezentów pod choinką. Wszystkie dzieci wesoło i entuzjastycznie brały udział w występie.  Piosenki zaprezentowane przez muzyków jak zawsze miały łatwe i wesołe teksty, które dzieci bardzo szybko zapamiętywały.

 

Dnia 06.12.2017r. dzieci miały zajęcia w Moblinym Planetarium. Dzięki temu mogły zrozumieć otaczający nas kosmos.Zostały zabrane na wycieczkę na krańce naszej Galaktyki. Widziały szczegółowo każdą planetę naszego układu Słonecznego. Podziwiały gwiazdozbiory, widziały startujące rakiety, obserwowały życie kosmonauty w kosomie.

 

W grudniu grupa Motylki zaprosiła dzieci młodsze na przedstawienie "Motylo- Dent". Motylki pokazały jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, zdrowe odżywianie, wizyty u stomatologa.

Dziękujemy dzieciom z grupy Motylki oraz pani Anecie Iwanowicz za zaproszenie smiley

 

Dnia 30 listopada 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu dyskoteka andrzejkowa. Dzieci w przebraniach bawiły się przy muzyce a także zostały zapoznane z tradycją wróżenia.

 

29 listopada 2017 roku nasze przedszkole odwiedziła Pani z Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo oraz funkcjonariuszka policji. Dzieci  4-5-6 letnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Omówiła sposoby postępowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi.Wyjaśniła dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne
i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych do służb ratunkowych. Na pamiątkę spotkania Pani z Delegatury Biura Bezpieczeństwa rozdała przedszkolakom kolorowanki, które utrwalą dzieciom  zasady dotyczące bezpiecznych zachowań.

 

Dnia 29.11.2017r. grupa Smerfy i Rybki wybrała się na wycieczkę autokarową do Wielkiej Krainy Elfów na Stadionie Narodowym. Dwa Elfy na specjalne życzenie Św. Mikołaja oprowadzały dzieciaki po zakamarkach jego wielkiej fabryki zabawek. Pomagały Elfom skompletować niedokończoną zabawkę wykonując różne zadania. Odwiedziły aż 10 punktów zanim dotarły do Świętego Mikołaja. Tam zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie oraz dostały drobny upominek.

 

We wtorek 28 listopada grupa „Jagódki” i grupa „Żabki” wybrały się do Państwowego Muzeum Etnograficznego gdzie odbyły się  dla nas lekcje muzealne. Zobaczyliśmy  ciekawe eksponaty muzealne związane z polskimi obrzędami i tradycjami bożonarodzeniowymi . Poza choinką i Mikołajem, które wszyscy dobrze znamy dowiedzieliśmy się jak dekorowano domostwa zanim przybyła do nas choinka, skąd tak naprawdę pochodzi Święty Mikołaj, kto przynosi prezenty dzieciom w innych krajach i jakie tam kultywuje się tradycje bożonarodzeniowe. Wszystko to było bardzo ciekawe! Okazało się, że na całym świecie są różne tradycje i obrzędy i nie wszyscy Boże Narodzenie obchodzą tak samo – choć bardzo podobnie! Bogatsi o tą wiedzę i doświadczenie postanowiliśmy zamiast choinki udekorować naszą salę w podłaźniczki wiszące u sufitu – tradycyjnie po Polsku! My już wiemy co to jest „podłaźniczka” a wy? 

 

 

Dnia 24.11.2017r. przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowego Misia.

 Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. . Od godziny 9:00 do około 9:50 w imprezie brały udział grupy 3 i 4 latków. Od godziny 10:00 do około godziny 11 bawiły się grupy 5 i 6 latków.

Dzieciaki bawiły się przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Wesoły miś”, Gummy Bear”, „Pluszowy miś”, „Niedźwiadek”, słuchały wierszy o misiach, oglądały prezentację multimedialną oraz odgadywały nazwy pojawiających się w niej misiów. Dla dzieci wielką atrakcją było spotkanie z przebranym misiem, w którego wcieliła się jedna z nauczycielek.

Na imprezie rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na najpiękniejszego misia. Dzieci, które wzięły w nim udział zostały nagrodzone dyplomem i skromnym upominkiem. Natomiast wszystkie dzieci dostały do degustacji miodek oraz misiowe żelki.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz  zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. 

 

Jakiś czas temu, jeszcze w październiku „Jagódki” zorganizowały sobie Dzień Śliwki. Ten przepyszny owoc poznawaliśmy wszystkimi zmysłami, a na koniec zajęć upiekliśmy pyszne ciasto ze śliwkami. Co tu dużo pisać… popatrzcie tylko na zdjęcia !

 

Dnia 10.11.2017r. dzieci z grup Smerfy, Biedronki, Rybki, Słoneczka, Tygryski, Krasnale, Żabki, Sówki, Motylki, Jagódki uczestniczyły w spotkaniu z aktorem. Odegrały wspólnie z nim rolę w przedstawieniu pt. "Tajemnicza Katarynka".

 

W dniu 08.11.2017r. dzieci z grupy „Jagódki” reprezentujące naszą placówkę wzięły udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole nr 63 przy ul. Pełczyńskiego 24. W Konkursie wystąpiło 20 zespołów ze szkół oraz przedszkoli warszawskich i podwarszawskich.

Oczywiście towarzyszyła im trema, ale też nie opuszczały ich dobre humory  –  za co serdecznie dziękujemy gospodarzom! Wspaniale przygotowana uroczystość była okazją do spotkania z innymi przedszkolakami oraz wspólnej zabawy.

Nasi reprezentanci z piosenką powstańczą „Pałacyk Michla” zajęli I miejsce (tak jak wszyscy inni uczestnicy J) ! Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy rozśpiewanym „Jagódkom” 

 

Dnia 8 listopada 2017 roku, w godzinach 17.30- 19.00, w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców inaugurujący rozpoczęcie obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości Polski. Temat konkursu to „Kwiaty dla Niepodległej”. W konkursie udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Technika wykonania prac była dowolna, najważniejsza była współpraca rodziców z dziećmi miła atmosfera i super zabawa. Oceniano zgodność z tematem, oryginalność, jakość wykonania, wyraz artystyczny, oraz stopień trudności wykonania.

        Panie wychowawczynie z wszystkich dwunastu grup przygotowały ciekawe i różnorodne propozycje prac plastycznych.

Pierwsze miejsce, równorzędne, zajęły cztery grupy: Smerfy, Motylki, Sówki i Rybki, pozostałe grupy otrzymały wyróżnienia. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, przy akompaniamencie patriotycznych piosenek.

 

 

Dnia 7 i 8. 11. 2017r. dzieci ze wszystkich grup miały warsztaty przyrodnicze z szynszylą a następnie każde dziecko zrobiło sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Dnia 26.10.2017r. przedszkolaki z grup Żabki, Krasnale, Kotki miały warsztaty przyrodnicze z alpakami. Dowiedziały się skąd pochodzą te zwierzęta, czym się żywią oraz do czego człowiek wykorzystuje te zwierzęta. Dzieciaki głaskały i karmiły lamy.

 

 

Dnia 25.10.2017r.  około godz.  9.oo grupy Kotki i Motylki, wybrały się na wycieczkę autokarową do Papugarni, która znajduje się na ul. Aleje Jerozolimskie 200.

 Oprócz małych papug, dzieci miały możliwość  obejrzeć  Ary z Ameryki Południowej. Mają one ostre dzioby i pazury, ale dobrze wiedzą jak zachować się w kontakcie z człowiekiem. Pudełko karmy to dla nich prawdziwy rarytas, w połączeniu z cierpliwością, dają możliwość potrzymania nieufnego ptaka na rękach, bądź ramieniu, o czym przekonały się nasze przedszkolaki. Papugarnia to miejsce gdzie dzieci miały okazję obcowania z ptakami na wyciągniecie ręki. Można je karmić i dotykać. O tym jak to zrobić by nie stresować zwierząt opowiada od progu personel. Taka wycieczka to wspaniały wstęp do budzenia zainteresowań światem zwierząt i zachęta do obcowania z naturą. Wycieczka pokazała dzieciom jak barwny, różnorodny i zadziwiający na każdym kroku jest nasz świat.
            Pełni wrażeń i ciekawych informacji wróciliśmy do Przedszkola.

 

 

 

Dnia 19.10.2017roku grupa Smerfy i Biedronki miały spotkanie z rycerzem. Swoją obecnością zrobił przeszkolakom wspaniałą niespodziankę. Opowiadał o historii i tradycjach rycerstwa polskiego. Wyjaśnił dzieciom zasady walk rycerskich, uczył ukłonu do damy. Przedszkolaki mogły zdjąć rycerzowi jego zbroję. Z zaciekawieniem słuchały bajki pt. "Grzeczny rycerz".

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WUJKOWI PIOTRUSIA ZA ZORGANIZOWANIE TAKIEGO SPOTKANIA.

 

 

 

Dnia 20.10.2017 roku dzieci z grupy Smerfy, Biedronki, Rybki i Słoneczka były na wycieczce w sadzie oraz w Kurkowie.

            W sadzie największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka wagonikami, które ciągnął traktor. Dzieci oglądały różne odmiany jabłek. Same zrywały odmianę Gala. Dzieci zapoznały się ze sposobem zbierania jabłek oraz ich przechowywania w chłodniach. W Kurkowie był poczęstunek i zabawy z animatorkami. Przedszkolaki oglądały kury, indyki i inne ptaki hodowlane. Szukały jajek w zagajniku.

            Zmęczone i zadowolone wróciły do przedszkola około godziny 16:00.

 

 

We wtorek 24.10.2017 r. grupy  „ Żabki” i „Jagódki” odbyły wycieczkę do Muzeum Narodowego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej. „Jagódki” zaznajomiły się z tematyką pór dnia i pór roku w malarstwie polskim, natomiast „Żabki” poznały różnorodność zwierząt.

Zajęcia prowadzone były przez bardzo miłe panie. Były ciekawe, a dzieci słuchały i pracowały w skupieniu. Sam budynek Muzeum oraz oglądane dzieła malarskie zrobiły na nas ogroooomne wrażenie. Zamierzamy tam wrócić w niedalekiej przyszłości.

 

           

 

Dnia 16.10.2017r. grupa Biedronki i Smerfy były na wycieczce w Piwnicy na Wójtowskiej. Warsztaty, w których uczestniczyły przedszkolaki połączone z przedstawieniem odbywały się w najmniejszym teatrzyku w Warszawie. Piwnica jest bardzo przyjaznym miejscem dla najmłodszej widowni z małą szatnią, holem i w pełni wyposażoną małą salą teatralną.
Część pierwsza, w której uczestniczyły dzieci to zapoznanie młodych widzów z elementami składowymi teatru: światło w teatrze, efekty akustyczne, widownia i scena.
Część druga - warsztaty teatralne: W dwóch grupach dzieci uczestniczyły w zabawie w teatr, wykorzystując elementy kostiumu, rekwizyty i wcielając się w wymyślone postacie.
Część trzecia - spektakl "Królewna i kwiat" wykorzystujący różne techniki teatralne: żywy plan, marionetki stolikowe i kukły żyworękie.
Przedstawienie zostało zrealizowane specjalnie tak aby mogło być dopełnieniem warsztatów.

 

 

 

Grupę Jagódki odwiedził Pan Policjant. Dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej jego pracy. Utrwaliły wiadomości na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i zachowania szczególnej ostrożności w jej pobliżu. Gość odpowiadał także na wszystkie pytania dzieci.

 

 

Dnia 10. 10. 2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Dzieci i panie były ubrane na pomarańczowo a w grupach odbywały się zajęcia dotyczące tego smacznego warzywa. Każda z pań przygotowała dla swoich dzieci inny scenariusz. Przedszkolaki poznawały bogactwa witamin zawarte w marchewce, rozpoznawały ją różnymi zmysłami, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza, śpiewały piosenkę, robiły prace plastyczne i techniczne, a także piekły ciasto marchewkowe. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci.

 

 

W piątek 29.09 2017r grupa dzieci sześcioletnich – „Jagódki” wybrała się autobusem linii 122 do Lasu Bemowskiego. W promieniach jesiennego słońca odbyliśmy trening na prawdziwym poligonie - to nasz ulubiony plac zabaw! Spacerując po lesie obserwowaliśmy jak zmieniła się przyroda od czasu kiedy byliśmy tu ostatni raz późną wiosną. Zbieraliśmy jesienne skarby, z których po powrocie urządziliśmy kącik przyrody w naszej sali.

            Na zakończenie, już po powrocie Pan Marek – tata naszej koleżanki Ani pokazał nam jak posadzić „Las w słoiku”. Stoi on teraz w naszym kąciku przyrody, a my codziennie obserwujemy jak rośnie. :)

 

 

Dnia 22.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 318 w Warszawie odbył się Bemowski Dzień Przedszkolaka. Dzieci 5 i 6 letnie uczestniczyły w wielu ciekawych konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich m.in rzut do kosza, ciuciubabka, szczudła czy sprytne oczko. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała kadra pedagogiczna oraz sędziowie. Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania i wyśmienicie poradziły sobie z zadaniami. Po wyczerpujących zmaganiach na wszystkich uczestników czekał smaczny i zdrowy poczęstunek. Po burzliwej naradzie sędziów wynik mógł być tylko jeden, wszystkie drużyny zasłużyły na wyjątkowe nagrody! Spryt, determinacja i wola walki to cechy naszych przedszkolaków. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w Bemowskim Dniu Przedszkolaka i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 

 

Dnia 12.09.2017 odbył się koncert pt. "Mądre dzieci" wykonany przez Małą Orkiestrę Dni Naszych. W czasie koncertu dzieci brały czynny udział razem śpiewając i odpowiadając na pytania prowadzących. Piosenki wykonane przez artystów były wesołe, łatwe do zapamiętania i miały ciekawe jak i mądre przekazy odnośnie bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu jak i w domu.

 

Dni