MENU GŁÓWNE

PARTNERZYWtorek 22.01.2019

 • UWAGA!!! Zmiana terminu BALU KARNAWAŁOWEGO w szkole!!!

  UWAGA!!! Zmiana terminu BALU KARNAWAŁOWEGO w szkole!!!

  UWAGA!!! Zmiana terminu BALU KARNAWAŁOWEGO w szkole!!! - Obrazek 1

 • V Warszawski Konkursu Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód”

  V Warszawski Konkursu Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód”

  Zapraszamy Uczniów do kolejnej edycji Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód” organizowanego przez Centrum Doradztwa Zawodowego w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

  W tym roku wymarzony zawód powinien zostać przedstawiony przez ucznia w jednej z wybranych przez niego form: film, prezentacja lub komiks (koniecznie należy zapoznać się z informacjami zawartymi w regulaminie konkursu).

  Uprzejmie prosimy o składanie opisanych zgodnie z wymogami organizatora prac i oświadczeń u pedagoga szkolnego, koordynatora ds. doradztwa zawodowego – Pani Anny Frindt-Bajson – w gabinecie nr 211 na II piętrze do godz. 10.00 do 21.02.2019 (czwartek).

   

  Zachęcamy wszystkich Uczniów do wspólnej zabawy J

  regulamin .pdf

  metryczka do konkursu .pdf

 • Harmonogram zebrań w klasach 4-8

  Harmonogram zebrań w klasach 4-8

  Harmonogram zebrań w klasach 4-8 - Obrazek 1

 • Świetlica - Podziękowanie za zbiórkę słodyczy i artykułów papiertniczych

  Świetlica - Podziękowanie za zbiórkę słodyczy i artykułów papiertniczych

  Świetlica - Podziękowanie za zbiórkę słodyczy i artykułów papiertniczych - Obrazek 1

 • Bal karnawałowy w przedszkolu

  Bal karnawałowy w przedszkolu

  DRODZY  RODZICE!

   

                           W  ZWIĄZKU  Z OGŁOSZONĄ  ŻAŁOBĄ  NARODOWĄ                                  

   BAL   KARNAWAŁOWY ZOSTAŁ  PRZENIESIONY 

  NA 12 lutego 2019 roku

   

                                                         Dyrekcja ZSP nr 6

 • Harmonogram zebrań z rodzicami klas1-3 i oddziałów przedszkolnych

  Harmonogram zebrań z rodzicami klas1-3 i oddziałów przedszkolnych

  Harmonogram zebrań z rodzicami klas1-3 i oddziałów przedszkolnych - Obrazek 1

 • 1000 książek dla Szpitala Zachodniego

  1000 książek dla Szpitala Zachodniego

  1000 książek dla Szpitala Zachodniego - Obrazek 1

 • Spotkanie w związku z rekrutacją  do Szkoły Podstawowej nr 316

  Spotkanie w związku z rekrutacją  do Szkoły Podstawowej nr 316

  Szanowni Państwo, 

  zapraszam na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego w szkole i oddziałów klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020, które odbędzie się 17 stycznia 2019 r.

  oddział przedszkolny - 17.00

  klasy pierwsze - 18.00

   

  Miejsce spotkania - stołówka szkolna

  Dyrektor ZSP nr 6

  Iwona Kaczmarczyk

 • Dziękujemy!!! Za Pomoc dla Oskarka.

  Dziękujemy!!! Za Pomoc dla Oskarka.

  Dziękujemy!!! Za Pomoc dla Oskarka. - Obrazek 1

  Dziękujemy!!! Za Pomoc dla Oskarka. - Obrazek 2

 • Ogólnopolska  Olimpiada  Języka  Angielskiego

  Ogólnopolska  Olimpiada  Języka  Angielskiego

  Zapraszamy uczniów klas IV-VIII

  dnia 9 stycznia – środa godzina 13.40 (lekcja 7)

  sala: 208, 208a

   

   

   

   

   

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom którzy aktywnie włączyli się w akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Szczególne podziękowania dla klasy 2b 
  Samorząd Uczniowski klas 1-3

   

   - Obrazek 1

 • „ZAWODY ZATRZYMANE W OBIEKTYWIE”

  „ZAWODY ZATRZYMANE W OBIEKTYWIE”

  IV BEMOWSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

  „ZAWODY ZATRZYMANE W OBIEKTYWIE”

  Prace konkursowe (maksymalnie 3 zdjęcia – wywołane w formacie 15x21 oraz załączniki (zgody i oświadczenie), proszę składać u szkolnego koordynatora ds. doradztwa zawodowego - pedagoga szkolnego – Anny Frindt-Bajson – w nieprzekraczalnym terminie do 13.02.2019 (środa) w gabinecie nr 211 na II piętrze.

   

  Druki-wzory zaświadczeń i zgody są do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce Aktualności lub w zakładce Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – Konkursy oraz Doradztwo zawodowe oraz na stronie internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 –

  www.ppp20.pl

   

 • Układania kostki Rubika na czas

  Układania kostki Rubika na czas

  Dnia 5 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu układania kostki Rubika na czas. Wzięło  w nim udział 12 osób. Układali oni kostki o wymiarach 3x3x3, zakupionych przez Radę Rodziców. Do etapu dzielnicowego awansowały dwie osoby z najkrótszym czasem układania. Są nimi:

  1. Tomasz Stasiuk
  2. Piotr Kurpeta

  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie dzielnicowym, który odbędzie się już w marcu !

   

                                                                                                            Organizatorzy

 • Dom Pomocy Społecznej Kombatant

  Dom Pomocy Społecznej Kombatant
     
  Uczniowie klasy 8b i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dom Pomocy Społecznej Kombatant.
  Była to okazja do wspólnego śpiewania kolęd, wysłuchania wierszy o tematyce świątecznej znanych polskich poetów
  (K.K. Baczyńskiego, K.I. Gałczyńskiego, ks. J. Twardowskiego, C.K. Norwida), a przede wszystkim do rozmowy między pokoleniami.
  Mieliśmy także możliwość odwiedzenia Izby Pamięci  i żywej lekcji historii na przestrzeni 100 lat.
  Nasze spotkanie zakończyły słowa:
  "Za kolędę dziękujemy Zdrowia szczęścia winszujemy, byście sobie długo żyli, zdrowi i szczęśliwi na ten nowy rok!"
   
   
 • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole

  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole

  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej nr 316 obchodzony był w dniach 26-30.11.2018r. i przebiegał pod hasłem: Motywacja w dysleksji-moje mocne strony. Szkolne obchody wpisywały się ściśle w obchody dzielnicowe TŚD i miały na celu również upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas 1-8. Koordynatorem działań w klasach młodszych była pani Aneta Hynowska-specjalista terapii pedagogicznej i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, a w klasach starszych pani Iwona Mastalerz – specjalista terapii pedagogicznej i nauczyciel języka polskiego.

  W poniedziałek uczniowie klas młodszych i starszych próbowali odpowiedzieć na pytanie: Co to jest dysleksja? Poznali również sylwetki słynnych dyslektyków. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie  kl. 5, 6, 7 i 8 razem z panią Joanną Łukawską tworzyli mapy myśli, tłumaczyli cytaty, oglądali filmy związane między innymi z postacią Einsteina. Poznali techniki ułatwiające naukę - flashcards, mnemotechniki. Opowiadali o Polsce po angielsku.

  Przez cały tydzień uczniowie oglądali zorganizowaną przez nauczycielki bibliotekarki wystawę książek o tematyce patriotycznej. W poniedziałek zaś w bibliotece na przerwach uczniowie klas 7  pokazywali prezentacje multimedialne o symbolach narodowych.

   We wtorek dzieci z klas młodszych szukały swoich mocnych stron w matematyce. Podczas przerw uczestniczyli w zabawach matematycznych bawiąc się liczbami. Tego dnia, a także w środę i czwartek na zajęciach Treningu Twórczego Myślenia Panie Edyta Kowalik i Agata Młynarczuk  definiowały z dziećmi pojęcie dysleksji i sprawdzały wiedzę uczniów dotyczącą tego zagadnienia. Odwołując się do tegorocznego hasła Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony, szukały  z uczniami mocnych stron każdego. Proponowały zabawy i ćwiczenia obejmujące zakres wzmocnienia poczucia pewności siebie i samooceny, dostrzeganie pozytywów w sobie samym oraz prezentowania umiejętności, dających zadowolenie i poczucie satysfakcji. Czas wspólnie spędzony był dla nas okazją do radosnej zabawy.

  W środę w klasach młodszych zapanowała moda na ortografię. Uczniowie, w pięknych przebraniach zawierających w nazwie trudność ortograficzną, wzięli udział w ortograficznym pokazie mody. Na wybiegu prezentowały się królewny, wróżki, księżniczki, żaby, żubry, żmije, marchewki, chmury…Nie zabrakło też kucharzy, rycerzy, żołnierzy czy piłkarzy. Dla klas starszych środa była natomiast dniem zabaw matematycznych. Podczas pierwszej przerwy obiadowej korytarzami naszej szkoły przechadzali się wielcy Polacy. Mogliśmy spotkać m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Wincentego Witosa. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski klas 4-8 oraz opiekunowie SU  p. Natalia Grejcz i p. Michał Marszałek, a także nauczyciel historii p. Dariusz Wójtowicz.

  W czwartek młodsi uczniowie utrwalali zasady pisowni trudnych wyrazów przedstawiając je w formie graficznej. Na korytarzu I piętra można podziwiać ortografię w obrazkach. Tego dnia miało miejsce w Ratuszu Dzielnicy Bemowo ważne wydarzenie - Bemowski konkurs ortograficzny „100 odcieni dysleksji” dla dorosłych o Pióro Burmistrza Bemowo, w którym nauczycielka naszej szkoły pani Jolanta Wąsowska zajęła I miejsce. Podczas oczekiwania na wyniki odbyła się parada ortograficzna. Maszerowali w niej też przedstawiciele klas 5 i 6 z naszej szkoły. Tego dnia uczestnikom konkursu zaprezentowała się  nasza szkolna orkiestra mandolinowa Juno Wars.

  W piątek na I piętrze spacerowały same gwiazdy. Uczniowie na żółtych gwiazdkach pisali i rysowali swoje talenty, później prezentowali kolegom swoje mocne strony. Na koniec przykleili swoje pracy wzdłuż korytarza i tak powstała Aleja Gwiazd. Codziennie w młodszych klasach uczniowie wspólnie z nauczycielem czytali wybrane książki, aby motywować się wzajemnie do czytania. Wzięli też udział w Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Szumi las”. Uczniowie kl. 8 i 7a tego dnia uczestniczyli w debacie: Patriotyzm: heroizm czy codzienność? Po obejrzeniu prezentacji multimedialnych na powyższy temat odbyła się interesująca dyskusja. Ponadto tego dnia w bibliotece podczas długich przerw uczniowie klasy 4a czytali młodszym kolegom książkę Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim z serii Czytam sobie z kotylionem- pisanych dużym drukiem.

  Piątek był dniem podsumowań. Po tygodniu rozmów, ćwiczeń i zabaw, które miały motywować do działania, uczniowie potrafili wskazać swoje mocne strony i uwierzyli, że jeśli będą wytrwale dążyć do celu, mogą osiągnąć wszystko, tak jak słynne osoby z dysleksją.

  Podczas TŚD nie zapomnieliśmy również o rodzicach. Dla nich zamieściliśmy na stronie internetowej szkoływskazówki, jak pracować w domu z dzieckiem z dysleksją.

                                                               

   

  Aneta Hynowska, Iwona Mastalerz

 • Czy znamy Patronkę naszej szkoły?

  Czy znamy Patronkę naszej szkoły?

  Czy znamy Patronkę naszej szkoły? - Obrazek 1

 • Nowości w bibliotece

  Nowości w bibliotece

  Nowości w bibliotece - Obrazek 1

  ZAPRASZAMY DO GALERII

  Nowości w bibliotece - Obrazek 2

 • Merry Christmas and a Happy New Year!!!

  Merry Christmas and a Happy New Year!!!

  Merry Christmas and a Happy New Year!!! - Obrazek 1

  Uczniowie klasy 4a składają bożonarodzeniowe życzenia
  Merry Christmas and a Happy New Year!!!
 • Żywa lekcji historii pt. "Stan wojenny - przyczyny i skutki"

  Żywa lekcji historii pt. "Stan wojenny - przyczyny i skutki"
  Uczniowie klas 8 i 7 uczestniczyli w żywej lekcji historii  pt. "Stan wojenny - przyczyny i skutki". Grupa rekonstrukcyjna wprowadziła uczniów w realia z 13 grudnia 1981 oraz kolejnych lat stanu wojennego.Młodzież miała  okazję obejrzeć mundury Milicji i Zomo oraz posłuchać o tysiącach internowanych, Solidarności i ofiarach tamtych lat takich jak ksiądz Jerzy Popiełuszko i Grzegorz Przemyk.Lekcja ta skłoniła nas do rozmów na trudne tematy dotyczące polskiej historii. 
  Żywa lekcji historii pt. "Stan wojenny - przyczyny i skutki" - Obrazek 1Żywa lekcji historii pt. "Stan wojenny - przyczyny i skutki" - Obrazek 2
 • Wizyta uczniów z klas 7 w Centrum Kształcenia Praktycznego i Targi szkół – techników i szkół branżowych z Warszawy i okolic

  Wizyta uczniów z klas 7 w Centrum Kształcenia Praktycznego i Targi szkół – techników i szkół branżowych z Warszawy i okolic

   

  Dnia 23.11.2018 wybraliśmy się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego do Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Mińskiej 1/5 w Warszawie. Podczas „Dni Otwartych CKP” uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną CKP (kształceniem w zawodach), zwiedzić bardzo dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne, brać udział w pokazach ćwiczeń, symulacjach lotniczych, a  także uczestniczyć w giełdzie warszawskich szkół technicznych i zawodowych.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii                                Wizyta uczniów z klas 7 w Centrum Kształcenia Praktycznego i Targi szkół – techników i szkół branżowych z Warszawy i okolic - Obrazek 1

strona: