Piątek 26.04.2024

Tutaj znajdziemy zaproszenia do udziału w konkursach, wystawach oraz innych wydarzeniach kreatywnych, które ze względu na swą tematykę są organizowane dla uczniów klas od 0 do 8 w Szkole Podstawowej nr 316. Uczniów zapraszamy do uczestniczenia w nich a Rodziców do kibicowania!

9-ty maja to Dzień eTwinning oraz zakończenie kampanii wiosennej!!! Zapraszamy wszystkich eTwinnerów do świętowania skupionego wokół tegorocznego hasła – dziedzictwo kulturowe!

Dzień eTwinning 2018

9-ty maja to Dzień eTwinning oraz zakończenie kampanii wiosennej!!!

By wspólnie świętować eTwinning i dziedzictwo kulturowe w szkołach, zachęcamy nauczycieli, by razem ze swoimi uczniami uwolnili swoją kreatywność i zaprezentowali sztukę w ich własnym wydaniu.

Jak wziąć udział?

1. Wybierz ulubione dzieło sztuki (w tym celu można skorzystać z zasobów portalu Europeana). Może być to przykład malarstwa europejskiego lub dzieło, które powstało w miejscu, z którego pochodzisz.
    2. Zrekonstruuj je tworząc tableau vivant, czyli „żywy obraz”, nagranie video, lub łącząc dwa dzieła sztuki w jedno. Bądź kreatywny!

Więcej inspiracji można zaczerpnąć z projektu nagrodzonego Nagrodą eTwinning – You are the picture.

Pamiętaj, aby podać źródło i autora oryginalnego dzieła i udostępnić swoją pracę pod hashtagiem #eTwinningDay.

Udostępnione prace zaprezentujemy później we wspólnej e-galerii.

Zapraszamy wszystkich do udziału i dzielenia się swoimi pomysłami i działaniami.

Wesołego Dnia eTwinning!