Czwartek 25.04.2024

Szkoła Podstawowa nr 316 rozpoczęła swoją działalność w 1983 roku.
    Rok później na prośbę ówczesnego dyrektora szkoły pana Krzysztofa Kalińskiego  została utworzona szkolna orkiestra mandolinowa Juno Wars. Orkiestrę założył i prowadził emerytowany nauczyciel Akademii Muzycznej pan Mieczysław Faber.

W roku 1992  dyrektorem szkoły została  pani Elżbieta Chludzińska. Natomiast prowadzenie orkiestry przejęła pani Aleksandra Stadnicka, a pomagała jej w tym  pani Anna Wojciechowska. Powstał również program autorski „Orkiestra Mandolinowa”, dzięki któremu edukacja muzyczna uczniów rozpoczyna się już w klasach pierwszych.
    Orkiestra odnosi wiele sukcesów na szczeblu ogólnopolskim oraz koncertuje za granicą (na Węgrzech oraz w Szwecji).

W roku 2003 szkole zostaje nadane imię Astrid Lindgren, szwedzkiej pisarki, autorki popularnych książek dla dzieci i młodzieży.

Szkoła posiada sztandar, który jest przekazywany kolejnym rocznikom uczniów.

Uczniowie naszej szkoły od 2005 roku uczestniczą w różnych projektach oraz programach międzynarodowych takich jak Sokrates, e - Twinning, Comenius. Dzięki tym programom współpracują z rówieśnikami ze szkół w Szwecji, Hiszpanii oraz Węgier.
    Odnoszą również  liczne sukcesy sportowe na szczeblu dzielnicowym oraz wojewódzkim. Szkoła szczyci się także sukcesami uczniów w konkursach przedmiotowych oraz artystycznych.

Nauczyciele zapewniają wysoki poziom pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Kadra szkoły stale uczestniczy w różnorodnych formach doskonalenia. Dwukrotnie w latach 2006 i 2007 nauczyciele uczestniczyli w międzynarodowej konferencji  nauczycieli w Goeteborgu.

Ponadto szkole nie są obce innowacje. Świadczą o tym zdobyte II miejsce w konkursie „Innowator roku 2011 Oświaty” w kategorii „Innowacyjna Szkoła” oraz otrzymane w roku 2012 wyróżnienie w kategorii „Szkoła promująca innowacyjność”.

Od dnia 1 września 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 316 wraz z Przedszkolem nr 381 przekształciły się w Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 6, którego dyrektorem została pani Iwona Kaczmarczyk.