Niedziela 28.04.2024

DZIEJE SIĘ U NAS - ZOBACZCIE:)

Dzień Patrona - 13 kwietnia 2018

Ciekawe zajęcia i zabawy urozmaicały nam pracę tego dnia. Uczniowie i nauczyciele mogli przyjść do szkoły w strojach bohaterów książek Astrid Lindgren. W bibliotece eksponowane były książki Patronki, uczniowie byli zachęcani do czytania jej  kolejnych tytułów . Chętnie była oglądana udostępniona w tym  czasie kronika szkoły a w niej fotorelacja z uroczystości nadania imienia naszej placówce. Plakaty i tablice informacyjne wykonane przez uczniów przybliżały nam Bohaterkę dnia. Na przerwach w czytelni wyświetlane były prezentacje uczniów. Laureaci konkursów na plakat „Biblioteka zaprasza na przerwę z Astrid Lindgren” i na prezentację  pt. „ Ciekawostki z życia Astrid Lindgren” otrzymali nagrody na apelu szkolnym a autorzy prezentacji mogli je przedstawić swoim koleżankom i kolegom. W tym dniu przeprowadzony został konkurs wiedzy o Patronce szkoły Lindgrenada. Klasa 1a i 1d chodziły śladami Astrid Lindgren w szkole. Rozpoczęli od wyszukania wiadomości i wykonaniu tablicy oraz portretu Patronki a na koniec zawitali do biblioteki gdzie znaleźli wiele informacji a nawet sentencje na temat twórczości Astrid Lindgren.

fotorelacja z wydarzenia - kliknij mnie:)