Poniedziałek 29.04.2024

DZIEJE SIĘ U NAS - ZOBACZCIE:)

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska - miedzynarodowy Dzień Książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Święto obchodzone jest  co roku 2 kwietnia.

Tego dnia w 1805r. urodził się duński baśniopisarz  Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

Fotorelacja z wydarzenia - kliknij mnie:)

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek  dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”.

Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwu, jak ważne   dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja,  że w przyszłości częściej będą sięgać po książkę niż po smartfona.

Biblioteka udostępniła czytelnikom książki z lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku oraz książki ze złotej listy  akcji Cała Polska Czyta Dzieciom