Poniedziałek 29.04.2024

DZIEJE SIĘ U NAS - ZOBACZCIE:)

SPOTKANIA AUTORSKIE

W dniach 26-30 kwietnia 2021 nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Martą Józefczyk, autorką książki "Nasz azyl".

Książka porusza temat warszawskiego ZOO podczas okupacji Warszawy. Dyrektor Jan Żabiński i jego rodzina z narażeniem życia  udzielali pomocy wielu znajomym pochodzenia żydowskiego. Za taką działalność całej rodzinie groziła najwyższa kara. Tematyka  spotkań była bardzo poważna, ale autorka poprowadziła je w sposób niezwykle ciekawy oraz dostosowany do możliwości odbioru i wrażliwości młodego słuchacza.

W związku z pandemią spotkania odbywały się w trybie on line.

Dzieci miały kontakt z autorką, z czego skorzystały zadając pytania. Po zakończonym spotkaniu uczniowie mieli możliwość zamówienia prezentowanej książki z autografem autorki.    Spotkania nawiązywały do Akcji Żonkil 2021.