Poniedziałek 06.05.2024

INFORMACJE OGÓLNE na ROK SZKOLNY 2019/2020

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów oferuje trzy filary pomocy:
    • Wsparcie psychologiczne dla rodziców
    Pomoc uruchamiają dwie specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne: Uniwersytet dla Rodziców i Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP. Rodzic, dzwoniąc tam, otrzyma wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną)
    Od poniedziałku do piątku czynne są trzy numery telefonu dla rodziców:
    510 205 050 (godz. 9.00-18.00)
    519 047 372 (godz. 9.00-14.00)
    500 717 258 (godz. 14.00-18.00)

W sobotę i niedzielę 519 047 370 (godz. 10.00–16.00)

Zapraszamy także do kontaktu z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w dzielnicach (ich numery telefonów i godziny dyżurów – w załączniku w podanym poniżej linku).
    • Wsparcie dydaktyczne dla rodziców
    Rodzice mogą liczyć na wskazówki merytoryczne i rady dotyczące edukacji zdalnej. Na pytania odpowiedzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Uwaga! Nie będą rozwiązywać konkretnych zadań, tylko służyć radą, tłumaczyć.
    Kontakt drogą mailową z Warszawskim Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń: zapytajeksperta@wcies.edu.pl
    • Wsparcie psychologiczne dla uczniów
    Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z szerzącą się pandemią.
    Pomocą i wsparciem psychologicznym służą wszystkie dzielnicowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne (w załączniku). Dyżur w godzinach 9.00 – 19.00.

Więcej informacji o tej pomocy: