Poniedziałek 06.05.2024

INFORMACJE OGÓLNE na ROK SZKOLNY 2019/2020

NOWE MIEJSCE POMOCY W URSUSIE -  Oddział Dzienny Psychiatryczno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży.

Od 16 marca 2020 roku na terenie Dzielnicy Ursus m.st W-Wa w budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej przy ul. Sosnkowskiego 18 (III piętro) został przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota utworzony Oddział Dzienny Psychiatryczno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży.
    Rejestracja tel. +48 517 322 387
    W oddziale prowadzona będzie terapia dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia z następującymi jednostkami chorobowymi:
    -schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii i urojeniowe;
    -zaburzenia nerwicowe,
    związane ze stresem i pod postacią somatyczną;
    -zaburzenia odżywiania się;
    -upośledzenia umysłowe;
    -zaburzenia rozwoju psychicznego;
    -zaburzenia zachowania i emocji.
    W ramach oddziału będą udzielane świadczenia:
    -obejmujące diagnostykę;
    -leczenie i rehabilitację dzieci i młodzieży do 18 roku życia z zaburzeniami psychicznymi i psychotycznymi ze znacznymi zagrażającymi lub utrwalonymi zaburzeniami funkcjonowania życiowego; -konsultacyjno-edukacyjne dla rodzin z zaburzeniami psychicznymi.
    Pacjentami Oddziału będą dzieci i młodzież potrzebująca kompleksowej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, których stan zdrowia nie wymaga całodobowej
    hospitalizacji.
    Do Oddziału Dziennego pacjent może zostać zapisany na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży lub lekarza szpitalnego oddziału psychiatrycznego.