Poniedziałek 06.05.2024

INFORMACJE OGÓLNE na ROK SZKOLNY 2019/2020

Koronawirus - wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin

W Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Można tam znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o edukację, która odbywa się teraz zdalnie.
    Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów oferuje trzy filary pomocy:

Wsparcie psychologiczne dla rodziców:

Rodzic może otrzymać wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną).

Od poniedziałku, 4 maja dyżur telefoniczny przez kolejne dwa tygodnie będzie pełnić Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA” pod następującymi numerami telefonów:

519 047 372 poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 14.00

500 717 258 poniedziałek - piątek w godz. 14.00 - 18.00

oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Uniwersytet dla Rodziców”

510 205 050 poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00

519 047 370 sobota -niedziela w godz. 10.00 - 16.00

Zapraszamy także do kontaktu z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w dzielnicach.

Wsparcie dydaktyczne dla rodziców:

Rodzice mogą liczyć na wskazówki merytoryczne i rady dotyczące edukacji zdalnej. Na pytania odpowiedzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Uwaga! Nie będą rozwiązywać konkretnych zdań, tylko służyć radą, tłumaczyć.

Kontakt drogą mailową z Warszawskim Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń: zapytajeksperta@wcies.edu.pl

Wsparcie psychologiczne dla uczniów:

Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych
    z szerzącą się pandemią.

Pomocą i wsparciem psychologicznym służą wszystkie dzielnicowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Mają one dyżur w godzinach 9.00 – 19.00.