Wtorek 07.05.2024

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW - GRATULUJEMY!

Konkurs Matematyczny „Liczę na Malowniczej” - 24 maja 2017 w Szkole Podstawowej Nr 87 przy ul. Malowniczej odbył się Międzydzielnicowy Turniej Matematyczny Włochy kontra Bemowo o tytuł „Matematycznego Asa”

Konkurs Matematyczny „Liczę na Malowniczej”
    24 maja 2017 w Szkole Podstawowej Nr 87 przy ul. Malowniczej odbył się Międzydzielnicowy Turniej Matematyczny Włochy kontra Bemowo o tytuł „Matematycznego Asa”.
    Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Lerek 6a, Kacper Szczęsny 6a, Jonasz Jędrzyński 6b.
    Konkurs składał się z II etapów: pierwsza część to test pisemny, który wyłonił najlepszą dziesiątkę, zaś II etap (finał) to część ustna, która miała formę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. II część Turnieju Matematycznego  poprowadzona była przez studentów matematyki Politechniki Warszawskiej z „Koła Naukowego Matematyków”.
    W ścisłej 10 znalazł się nasz uczeń Jonasz Jędrzyński. Nie udało się wywalczyć tytułu „Matematycznego Asa”, ale Jonasz godnie reprezentował naszą szkołę i zdobył nagrodę indywidualną.