Niedziela 28.04.2024

Tutaj znajdziemy zaproszenia do udziału w konkursach, wystawach oraz innych wydarzeniach kreatywnych, które ze względu na swą tematykę są organizowane dla uczniów klas od 0 do 8 w Szkole Podstawowej nr 316. Uczniów zapraszamy do uczestniczenia w nich a Rodziców do kibicowania!

Dzielnicowy Konkurs Pięknego Czytania Utworów Henryka Sienkiewicza

Zapraszamy Uczniów kl. IV –VI ceniących umiejętność pięknego czytania i interpretacji tekstu do udziału w Dzielnicowym Konkursie Pięknego Czytania Utworów  Henryka Sienkiewicza

Zapraszamy Uczniów kl. IV –VI

ceniących umiejętność pięknego czytania i interpretacji tekstu

do udziału

Dzielnicowym Konkursie

Pięknego Czytania Utworów

Henryka Sienkiewicza

• Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania dowolnego fragmentu (wybranego utworu Henryka Sienkiewicza) tworzącego logiczną całość.
    • Prezentacja przygotowanego fragmentu nie może trwać dłużej niż 3 minuty.
    • EIiminacje szkolne (I etap konkursu)  odbędą  się 22 marca (środa),                   g. 13. 35, sala 106.

( Do II  finałowego etapu przystąpić może dwoje uczniów z każdej szkoły.)

Kryteria oceny:

• wrażliwość na piękno słowa mówionego,
    •  dykcja i prawidłowa emisja głosu,
    •  interpretacja wybranego tekstu.

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka polskiego.