Piątek 14.12.2018

Przygoda ze sztuką

W grupie  ,,Biedronki” w roku szkolnym 2018/2019 realizujemy program innowacji o rozszerzonych treściach plastycznych

,,PRZYGODA ZE SZTUKĄ”

Ideą towarzyszącą powstaniu innowacji pedagogicznej była wieloletnia obserwacja

dzieci. Możliwość obcowania dzieci ze sztuką i aktywnego w niej uczestnictwa jest źródłem

radości naszych wychowanków.

Dziecko przystępując do tworzenia odwołuje się do swoich doświadczeń poznawczych i związanych z nimi stanów emocjonalnych, które odnawiają się i potęgują w trakcie pracy twórczej. Twórczość dziecka będzie bogatsza, gdy zetknie się ono z różnymi zjawiskami bezpośrednio, gdy będzie miało czas na swobodne odkrywanie i eksperymentowanie w zakresie użycia artystycznych środków wyrazu. Każdy twórczy moment będzie okazją do zdobywania nowych spostrzeżeń i doświadczeń przydatnych w następnym działaniu.

Zajęcia odbywają się w obrębie trzech obszarów, które nawzajem przenikają się i uzupełniają:

I.SPOTKANIA W ŚWIECIE BOGACTWA BARW, KSZTAŁTÓW,  NARZĘDZI I TECHNIK

II.PLASTYCZNE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ