Sobota 20.04.2024

Informacja o monitoringu

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 316 im. Astrid Lindgren funkcjonuje nadzór nad pomieszczeniami oraz terenem wokół budynku szkoły w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację – monitoring wizyjny.
    Celem zainstalowanego monitoringu jest wspomaganie kontroli dostępu i zapewnienie bezpieczeństwa siedziby i mienia oraz znajdujących się w nich ludzi i informacji, a także zapobieganie incydentom zagrażającym porządkowi publicznemu. Monitorowanie wizyjne stanowi uzupełnienie ochrony fizycznej. Monitoring funkcjonuje całodobowo, rejestracji i zapisowi danych podlega wyłącznie obraz. Zarejestrowany obraz samoczynnie kasuje się po upływie maksymalnie 30 dni.

Monitoring składa się z kamer zewnętrznych i wewnętrznych. System monitoringu nie jest wyposażony w oprogramowanie umożliwiające automatyczną identyfikację osób. Funkcjonowanie monitoringu określają przepisy prawa. Zasady funkcjonowania monitoringu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 określa Regulamin monitoringu wizyjnego – reguły rejestracji i zapisu informacji oraz sposoby zabezpieczania. Udostępnianie danych osobowych, zawartych w zbiorze monitoringu wizyjnego odbywa się na zasadach określonych w przepisach prawa i każdorazowo może być udostępniony – wyłącznie za zgodą Dyrektora ZSP nr 6 – policji, prokuraturze, sądowi lub innemu organowi w zakresie
    realizowanego zadania ustawowego lub osobie fizycznej, jeżeli doszło do czynu zagrażającego jej zdrowiu lub mienia zgodnie z procedurą określoną w Regulaminie monitoringu wizyjnego.

Dane zawarte w zbiorze monitoringu wizyjnego nie stanowią informacji publicznej i nie podlegają udostępnieniu w oparciu o przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Administrator – Dyrektor ZSP nr 6 zapewnia odpowiedni poziom nadzoru i zastosowanie zabezpieczeń odpowiednio do kategorii przetwarzanych danych.

mgr Iwona Kaczmarczyk
    Dyrektor ZSP6