Czwartek 28.03.2024

Rozkład dnia (ramowy)

RAMOWY ROZKŁAD DNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Ramowy rozkład dnia uwzględniający czas form aktywności dzieci w zgodzie z podstawą programową.

8.00 - 8.10 -  Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań, zgodnie z potrzebami dzieci.

8.10 - 8.20 -  Zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela, w tym z uwzględnieniem pomysłów dzieci: zabawy ruchowe z dominantą elementu ruchu, zabawy muzyczno - taneczne, integracyjno - ruchowe, ruch przy muzyce.

8.20 - 9.00  - Czynności przygotowujące do śniadania i śniadanie. Przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłków, kształtowanie nawyków higienicznych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

9.00 - 9.30  -  Swobodne zabawy dzieci: samodzielne i zespołowe w kącikach zainteresowań: zabawy konstrukcyjne, zabawy manipulacyjne, rozwijające mowę, ćwiczące koncentrację uwagi, rozwijające logiczne myślenie, kształtujące umiejętność współdziałania, rozwijające kompetencje komunikacyjne.

9.30 - 10.10 - Zajęcia dydaktyczne, cykliczne zajęcia będące realizacją wybranych treści z programu rocznego przygotowania przedszkolnego. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych sprzyjających rozwijaniu aktywności społecznej, poznawczej, językowej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej.

10.10 - 10.30 - Czynności przygotowujące dzieci do drugiego śniadania, drugie śniadanie.

10.30 - 11.45 - Czynności przygotowujące do wyjście dzieci na plac zabaw: czynności fizjologiczne, ustalenie zasad zabawy w ogrodzie, określenie części garderoby adekwatnej do pogody. Zabawy na świeżym powietrzu - swobodne zabawy z wykorzystaniem urządzeń ogrodowych i sprzętu sportowego, prowadzenie obserwacji przyrodniczych i doświadczeń, gry i zabawy sportowe.

11.45 - 12.20 - Czynności przygotowujące do spożycia obiadu i obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku z zachowaniem prawidłowej postawy, rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami, wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

12.20 - 13.00 - Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy tematyczne, zajęcia umuzykalniające. Język angielski, religia.

13.00 - 14.30  - Odpoczynek - relaksacja (higiena układu nerwowego): słuchanie muzyki, słuchanie bajek, relaks, słuchanie dźwięków przyrody (płyty), zabawy dźwiękonaśladowcze, swobodna aktywność dzieci wg ich pomysłów i zainteresowań, zabawy ruchowe: spontaniczne i kierowane.

14.30 - 15.00 - Czynności przygotowujące do podwieczorku i podwieczorek.

15.00 - 17.00 - Swobodne zabawy w ogrodzie, swobodne zabawy w sali.