Wąż wyrazowy
Do zabawy będą potrzebne: · kartka i długopis. Jak się bawić? Pierwszy z graczy zapisuje na kartce dowolne słowo.
Kolejny dopisuje drugie słowo, które musi zaczynać się na ostatnią literę słowa pierwszego. Następny gracz (lub znowu pierwszy) dopisuje następne słowo, rozpoczynające się na ostatnią literę słowa poprzedniego. I tak na przemian - tworzymy w ten sposób na kartce węża ze słów. Słowa nie mogą się powtarzać. Przykład: nożyczki - igła - ananas - ser - róża itd.
Wesołej zabawy!
Co jadłeś?
Dziecko ma zasłonięte oczy. Dajemy mu do spróbowania różne produkty spożywcze. Dziecko musi je rozpoznać na podstawie smaku.
Rzut do celu
- można rzucać do celu, do kosza, do narysowanej lub stworzonej np. z chusty/koca obręczy. Wystarczą piłeczki lub woreczek. Odległość możesz z czasem zwiększać, tak by dziecko miało większą trudność i jednocześnie przybierało inną pozycję do rzutu.
Przechodzenie przez linę
– nie takie proste jak się wydaje, a bardzo fajne ćwiczenie. Do tej zabawy też może przydać się chusta – wystarczy zawiązać między drzewami, krzesłami, tak by była odpowiednio naprężona. Na wysokości dostosowanej do możliwości dziecka.
Kalambury
Podajemy hasło, kategorię np.-zwierzę-kot, przybory szkolne -gumka, zjawiska pogodowe -wiatr itd. Jedna osoba pokazuje ruchem, druga zgaduje co to jest. Do zabawy potrzebne są trzy osoby. Jedna podaje hasło, druga je pokazuje, a trzecia odgaduje.
Zabawa w skojarzenia
Zacznij zabawę dla dzieci, mówiąc dowolne słowo, np. „słońce”. Następnie dziecko mówi słowo kojarzące się z tym, co powiedziałaś, np. „gorąco”. Potem ty szukasz skojarzenia do „gorąco”, np. „lato”. I tak na zmianę.
Do zabawy potrzebne są jedynie kredki i kartka papieru. Oto jak się bawić:
Zabawa plastyczna - Gdzie lata najpiękniejszy motyl?
Do tej zabawy plastycznej potrzebne będą: blok techniczny i farby. Zobacz jak się bawić:
Łamigłówki
Wygibasy z naszej klasy. Skaczemy, biegniemy, ćwiczymy, tańczymy!!!
https://www.youtube.com/watch?v=OZTYeTEZ2wA
Skopiuj link i otwórz w pasku głównym. Udanej zabawy!!!!
Poszukiwanie Skarbu
Zaczynacie od pocięcia kartki A4 w małe kwadraciki. Potem trzeba schować jakiś przedmiot (słodycz, zabawkę), np. w szufladzie ze sztućcami w kuchni. I krok po kroku na każdej z kartek narysować instrukcję, która do niego prowadzi.
Wygląda to tak, że pierwszą kartkę daje się osobie szukającej do ręki, a na niej narysowany może być but taty. W bucie taty jest kartka z pralką. A w pralce jest kartka z chlebakiem. W chlebaku kartka z rysunkiem jakiejś książki dziecka. A w książce dziecka szuflada na sztućce!
Baza
Klasyk klasyków. Kto nie budował bazy w dzieciństwie z krzeseł, koców, kołder i poduszek… Zabawa sprawdzona! Sukces gwarantowany!
Oczywiście warunek jest jeden-kto się bawi ten potem po sobie sprząta.
Zatańcz w rytm piosenki do utworu z Króla Lwa
Spróbuj zatańczyć naśladując ruchy bohatera.
Kliknij link poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY
Zabawa i ciekawostki na temat ulubionych bohaterów kreskówek, gier czy aktorów
Wybierz ulubioną kategorię i przeczytaj ciekawostki na wybrany temat a potem spróbuj rozwiązać Quiz.
Kliknij na link poniżej:
Zabawa w teatr/zamiana ról
Zabawa w teatr- zamieńcie się rolami: dzieci niech będą rodzicami, a wy ich dziećmi. Uwaga: w tej zabawie możecie zobaczyć, jak odbierają was dzieci. Tym bardziej warto podjąć wyzwanie. Możecie również wcielić się w postaci ulubionych bajek, stworzyć własną historię. Warto pamiętać, aby dać dziecku przewodzić w zabawie. Słuchać jego pomysłów i zachęcać do inicjowania nowych scenariuszy i pomysłów.
Labirynt
Gotowi do biegu start !
Kto pierwszy, ten lepszy. Zmierzcie czas z rodzeństwem lub rodzicami.
Zabawa w dźwięki
Dziecko zmyka oczy i opuszcza głowy tak, by nic nie widzieć. Druga osoba bawi się przedmiotami wydającymi różne dźwięki. Może to być: darcie papieru, cięcie nożycami, przelewanie wody, otwieranie lodówki, itd . Zadaniem zgadującego jest rozpoznanie jaką czynność wykonywała druga osoba.
Uważnie słuchamy
Dziecko siada wokół stołu, tyłem do jego środka i zasłania sobie rękami oczy. Druga osoba rzuca różne przedmioty na stół np. pieniądz, ołówek, zeszyt, łyżkę, książkę, stawia kubek itd. Dziecko zgaduje jaki przedmiot został umieszczony na stole.
Ćwiczymy bystrość
Dziecko obserwuje przez chwilę różne przedmioty ułożone na stole. Następnie przedmioty zasłania się, a dziecko wylicza to co widziało. Jak wyliczy wszystkie dostaje słodką nagrodę.
Jakie widzisz zmiany?
Dziecko rozgląda się po pokoju a potem z niego wychodzi. Pozostała w nim osoba dokonuje w nim jakiś zmian. Po powrocie dziecko, które opuściło pokój musi powiedzieć, co się w nim zmieniło.
Szukanie zegarka
Na stole leży kilka czapek, pod jedną z nich znajduje się zegarek. Dziecko uważnie słucha i zgaduje, pod którą czapką leży zegarek.