II Bemowski Festiwal Kolęd i Pastorałek
Pasowanie na przedszkolaka w grupie Słoneczka
Pasowanie na przedszkolaka w grupie Rybki
Pasowanie na przedszkolaka w grupie Smerfy
Warsztaty z jeżem w grupie Słoneczka
Warsztaty z jeżem w grupie Rybki
Warsztaty z jeżem w grupie Biedronki
Warsztaty z jeżem w grupie Smerfy
Przedstawienie "Calineczka"
Przedstawienie " Ołowiany żołnierzyk"
Przedstawienie "Czarodziejskie słówka"
Wycieczka do Granicy
Bemowski Dzień Przedszkolaka
ROK SZKOLNY 2016/2017
Klasa 1 e przedszkolakom
Teatrzyk z elementami języka angielskiego
Wycieczka do Zoo Safari
Występy starszaków- Rybki, Krasnale, Biedronki
Wycieczka do Pizzerii Dominium- grupa Krasnale
Święto Rodziny
Dzień Dziecka w grupie Krasnale
Festiwal Naukowy "Mali Odkrywcy Wielkich Zjawisk"
Wycieczka do Straży Pożarnej
Przedstawienie "Bajka o leśnych skrzatach"
Konkurs recytatorski
Świętowanie Dnia Ziemi
Przedstawienie "Leśne Śmieciuchy"
Bal wiosenny
Przedstawienie "Wielka podróż Olka i Toli"
Wycieczka do Telewizji
21.03.2016r. grupa Rybki była na wycieczce w Telewizji Polskiej na ulicy Woronicza.
Warsztaty przyrodnicze
17.03.2016r. odbyły się wiosenne warsztaty przyrodnicze w grupach Kotki, Żabki, Krasnale.
Hej Ho! Hej Ha! Orkiestra gra.
02.03.2016r. Teatr Falkoshow wystawił spektakl interaktywny gdzie aktorami były instrumenty żywcem wyjęte z orkiestry dętej.
Tworzą one harmonię dźwięków oraz niesamowitych kształtów – metalowych krzywizn i połyskliwych powierzchni.
Natomiast dzieci dowiadują się, na jakich zasadach działa orkiestra oraz poszczególne ożywione w teatralnej animacji instrumenty dęte: trąbka, tuba, puzon, waltornia, róg a także perkusyjne:bęben i werbel. Dodatkowo spektakl odpowiada na pytanie: co dzieje się z instrumentami, gdy już się zużyją? Wprowadza tym samym zagadnienia ochrony środowiska i gospodarowania zużytymi przedmiotami.
24.02.2016r. dzieci uczestniczyły w interaktywnym spektaklu "Milutka w malachitowym borze" z elementami języka angielskiego, podczas którego podsumowano wiedzę o kolorach.
03.03.2016r. odbyły się w naszym przedszkolu eliminaje do Bemowskiego Festiwalu Piosenki. Etap wenętrzny przeszło 3 dzieci- po jednym z grupy Jagódki, Rybki i Delfinki.
Następnym etapem będzie występ naszych reprezentantów w Przedszkolu nr 215 przy ulicy Szwankowskiego 3. Trzymajmy wszyscy za nich kciuki, gdyż 8 najlepszych wykonawców przejdzie do trzeciego etapu, który zakończy się odśpiewaniem piosenki Doroty Gellner w Art Bemie przy ulicy Górczewskiej 201.
18 stycznia odbył się w przedszkolu bal karnawałowy. Od godziny 9 bawiły się grupy 3 i 4 latków. Zabawa była pod hasłem "W krainie baśni i bajki". Natomiast od godziny 10:30 swoją zabawę pt. "Podróż przez kontynenty" zaczęły grupy 5-latków.
Dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie z Mikołajem podczas którego dzieci mogły zadawać mu nurtujące je pytania. Były także tańce, konkursy, animacje zabaw i...prezenty.
Kolędy są częścią tradycji chrześcijańskiej, która zwraca uwagę na to, co jest najważniejsze w Bożym Narodzeniu, a jest to historia narodzin Pana Jezusa sprzed 2000 tysięcy lat, warunki w jakich miało to miejsce, oczekiwanie na Zbawiciela.
Zwyczaj śpiewania kolęd ma bardzo bogatą tradycję, sięgającą 1424 roku! Wtedy to powstała pierwsza polska kolęda - ZDRÓW BĄDŹ, KRÓLU ANIELSKI. Zobaczcie, jak bogatą historię mają polskie kolędy, aż 600 lat !
Najpopularniejszą kolędą na świecie jest kolęda „Cicha noc", która została przetłumaczona na 300 języków. Faktycznie powstała pewnej grudniowej, cichej nocy. Wysoko w Alpach austriackich, w wiosce Oberndorf, w wigilijny wieczór 1818 roku.
Biskup Albin Małysiak w książce “Kolędy. Bóg się rodzi” pisze : “Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej“.
Zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd jako naszego wyjątkowego, polskiego dziedzictwa kulturowego, nie jest możliwy do przekazania “na papierze” zapisanym słowami i nutami. Może się odbywać tylko poprzez pielęgnowanie obyczaju wspólnego śpiewania, dlatego właśnie zaprosiliśmy przedszkola z Bemowa do wspólnego kolędowania 17 grudnia na naszym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
Dnia 16 grudnia dzieci z grupy Rybek wystawiły dla wszystkich przedszkolaków Jasełka. Serdecznie dziękujemy dzieciom i paniom za piękne przygotowanie występu.
Dnia 10 grudnia w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 20 było uroczyste otwarcie wystawy Drzewek Bożonarodzeniowych. Organizatorem tego konkursu było Przedszkole Nr 63. Zaprosiło ono do udziału wszystkie przedszkola z Dzielnicy Bemowo. Dzieci z Przedszkola Nr 381 wykonały aż 5 choinek. Dwoje dzieci wraz z nauczycielem pojechały na uroczystość jako reprezentacja naszej placówki.
Dnia 09.12.2015 r. w naszym przedszkolu odbyło przedstawienie pt "Choinka", któremu towarzyszyła wizyta Burmistrza. Wręczył on z okazji Mikołajek dzieciom drobne upominki. Dziękujemy jeszcze raz za wspaniały gest, który sprawił przedszkolakom wiele radości .
7 grudnia odbyły się eliminacje do między- przedszkolnego konkursu kolęd. Następny etap już wkrótce- 17 grudnia.
7 grudnia z inicjatywy jednej z mam z grupy Biedronki w naszym przedszkolu gościli górnicy. Opowiadali o swojej ciężkiej pracy i o tym jakie ma ona znaczenie dla wszystkich ludzi.
Dnia 3 grudnia 2015 r. odwiedził nasze przedszkole stomatolog-Pan Paweł Piątkiewicz. Tłumaczył dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz w jaki sposób i ile czasu należy szczotkować zęby. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z różnymi rodzajami szczoteczek do zębów oraz innymi akcesoriami stomatologicznymi. Przedszkolaki obejrzały również film przedstawiający profesjonalny gabinet dentystyczny oraz zdrowe i chore zęby.
Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa oraz zapamięta, co należy robić aby utrzymać piękny i zdrowy uśmiech.
Dnia 1 grudnia Fundacja Edukacji Międzykulturowej przeprowadziła w grupie Krasnale zajęcia kulinarne pt. „Kulinarna podróż do Azji”. Zajęcia miały na celu przybliżenie kultury Chin i Wietnamu. Temat zajęć związany był z kuchnią. Dzieci dowiedziały się z jakich produktów przygotowuje się posiłki, jak się je spożywa, jakie są ulubione potrawy ich rówieśników i dlaczego ryż jest tak ważny w kulturach Azji. Warsztaty były dostosowane do odbiorców, zawierały elementy opowieści, zagadki oraz działania plastyczne i ruchowe.
Dnia 18 Listopada z wizytą gościliśmy mamę jednego z Naszych przedszkolaków , której pasją są skoki spadochronowe. Podzieliła się fachową wiedzą na temat sprzętu spadochronowego.Opowiedziała dzieciom o swoich lotach w przestworzach. Ze swojej prywatnej kolekcji pokazała widoki jakie można obserwować, podczas skoków z wysokości . Nie lada atrakcją dla maluchów, była możliwość przymierzenia elementów odzieży "spadochroniarskiej" oraz złożenie prawdziwego spadochronu.
Dnia 25 listopada Nasze przedszkole odwiedził teatr "Echo". Tym razem przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne zatytułowane "Gucio Chusteczka". Aktorzy zaprezentowali dzieciom przygodę gapciowatego chłopca tytułowego Gucia Chusteczkę ,który z powodu własnej lekkomyślności przeziębił się, ale za nic nie chciał iść do pana doktora. Bał się zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. Gardełko bolało go coraz mocniej, gorączka się wzmagała i nos czerwieniał. Nie było rady - trzeba było wezwać lekarza.Cała przygoda skończyła się szczęśliwie. Gucio wyzdrowiał i odtąd bardziej dbał o swoje zdrowie, nie bał się lekarza i słuchał się rodziców.
Dnia 9 listopada dwie grupy dzieci 5-letnich pojechały na wycieczkę do „Piwnicy na Wójtowskiej”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych i oglądały przedstawienie (mając możliwość współtworzenia spektaklu).
Poprzez działanie dzieci przyswajały elementarne pojęcia związane z teatrem (scena, widownia, kurtyna, garderoba, foyer).
Zapoznały się z warsztatem pracy aktorów (ruch sceniczny, emisja głosu, sposoby poruszania różnymi rodzajami pacynek, rozbudzanie wyobraźni poprzez różne rekwizyty).
Współuczestniczyły w przedstawieniu wykonując wyznaczone zadania. Poznały pracę reżysera, scenografa, dźwiękowca, operatora światła. Szczególną uwagę podczas spotkania (w różnych jego częściach) gospodarze zwracali uwagę na podstawowe zasady kulturalnego zachowania się w teatrze.
Formuła zaproponowana przez aktorów „Piwnicy na Wójtowskiej” bardzo aktywizowała i angażowała wszystkie dzieci. Nikt nie był zmęczony ani znużony, a opowieści z udanej wizyty w teatrze przewijały się w rozmowach między dziećmi jeszcze przez kilka dni.