MENU

PARTNERZYNiedziela 18.03.2018

Fotorelacje

Dnia 01.03.2018r./02.03.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy wystawili przedstawienie pt. "Calineczka". Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy tytułowej bohaterki. Ciekawe przygody oraz zwierzątka, które spotykała dziewczynka po drodze sprawiły że przedszkolaki świetnie się bawiły. Po zakończeniu teatrzyku nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

 

Dnia 21.02.2018r. dzieci z klasy III j. wraz ze swoją panią odwiedziły grupę Smerfy. Przeczytały one przedszkolakom bajkę terapeutyczną dotyczącą zgodnej i bezpiecznej zabawy.

 

Dnia 21.02.2018r. przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. "Złota rybka". Poznały historię o Rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze przekonali się, że zbytnia zachłanność prowadzi do zguby. Dopiero spotkanie ze Złotą Rybką odmieniło ich życie- zrozumieli że szczęśliwym nie jest się dzięki temu co się posiada, lecz dzięki temu jakim się jest człowiekiem i jak przeżywa swoje życie.

 

Dnia 16.02.2018r. dzieci uczestniczyły w koncercie Małej Orkiestry Dni Naszych. Piosenki to wspaniały sposób na edukację. Niezwykle ważne jest, aby istotne tematy nie kojarzyły się dzieciom z nudnymi wykładami, których nie rozumieją, lecz z prostym, łatwym do zapamiętania przekazem. Tym razem Zespół Jurka-Ogórka odpowiada na pytanie: „co to znaczy być mądrym dzieckiem?”. W otaczającym nas świecie, niebezpieczeństwo czyha w sieci, w domu, na ulicy, wszędzie. Trzeba znać swoje prawa i obowiązki, wiedzieć, co to jest kultura osobista, co to jest honor, na czym polega „mądra” odwaga, dlaczego warto pomagać innym ludziom, wreszcie jak być młodym patriotą. Mądre dziecko zna zagrożenia, ale jednocześnie otwarte jest na świat i ludzi. Mądre dziecko pochłania wiedzę, jest radosne i szczęśliwe. I tylko takie dziecko ma szansę na sukces w przyszłości.

 

Dnia 14.02.2018r. w grupach Smerfy, Słoneczka odbywały się zajęcia dydaktyczne związane z tematyką Walentynek.

 

Dnia 11.01.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Do przedszkola tego dnia zawitały zwierzątka, księżniczki i super bohaterowie którzy zaimponowali swoimi niezwykłymi zdolnościami. Przy tak licznej obsadzie przedszkolaki mogły czuć się wyjątkowo bezpiecznie. Było mnóstwo zabaw i tańców, które tworzyły niezwykłą atmosferę, Do wspólnej zabawy włączyły się również Panie, które przyodziały niecodzienne stroje. Wszyscy fantastycznie się bawili i na długo zostanie w pamięci  wspomnienie o naszej imprezie karnawałowej. Całą zabawę prowadziły Panie z przedszkola.

 

Dnia 18.12.2017 roku odbył się spektakl pt. "Szopka Trzech Króli".

 

Dnia 12.12.2017r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Pomocnicy Świętego Mikołaja". Dużym walorem tego spektaklu był czynny udział dzieci w przedstawieniu. Wraz z głównymi bohaterami dzieciaki ubierały choinkę, pomagały w śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Spektakl poprzez różne formy teatralne, takie jak żywy aktor, teatr cieni, lalka, miał na celu w sposób lekki i przystępny zapoznać dzieci z tradycją świąt Bożego Narodzenia.

 

Dnia 11.12.2017r. przedszkolaki miały spotkanie z Mikołajem. Każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie oraz dostało prezent od gościa z Laponii.

 

 

Dnia 12.12.2017 roku dzieci z przedszkola miały warsztaty przyrodnicze ze świnką morską. Oprócz oglądania i dotykania zwierzątka, dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa „Świnka morska”. Poznały preferencje żywieniowe zwierzaka, dowiedziały się skąd pochodzą świnki morskie i w jaki sposób dostały się do  Polski. 

Dnia 5.12.2017 roku odbył się koncert Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „List do Świętego Mikołaja”. Jak zawsze Panowie z Orkiestry mieli wspaniały kontakt z dziećmi i zapraszali ich do wspólnego śpiewania i nie tylko. Przedszkolaki odpowiadały na pytania odnośnie Świąt Bożego narodzenia jak i prezentów pod choinką. Wszystkie dzieci wesoło i entuzjastycznie brały udział w występie.  Piosenki zaprezentowane przez muzyków jak zawsze miały łatwe i wesołe teksty, które dzieci bardzo szybko zapamiętywały.

 

Dnia 06.12.2017r. dzieci miały zajęcia w Moblinym Planetarium. Dzięki temu mogły zrozumieć otaczający nas kosmos.Zostały zabrane na wycieczkę na krańce naszej Galaktyki. Widziały szczegółowo każdą planetę naszego układu Słonecznego. Podziwiały gwiazdozbiory, widziały startujące rakiety, obserwowały życie kosmonauty w kosomie.

 

W grudniu grupa Motylki zaprosiła dzieci młodsze na przedstawienie "Motylo- Dent". Motylki pokazały jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, zdrowe odżywianie, wizyty u stomatologa.

Dziękujemy dzieciom z grupy Motylki oraz pani Anecie Iwanowicz za zaproszenie smiley

 

Dnia 30 listopada 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu dyskoteka andrzejkowa. Dzieci w przebraniach bawiły się przy muzyce a także zostały zapoznane z tradycją wróżenia.

 

29 listopada 2017 roku nasze przedszkole odwiedziła Pani z Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo oraz funkcjonariuszka policji. Dzieci  4-5-6 letnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Omówiła sposoby postępowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi.Wyjaśniła dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne
i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych do służb ratunkowych. Na pamiątkę spotkania Pani z Delegatury Biura Bezpieczeństwa rozdała przedszkolakom kolorowanki, które utrwalą dzieciom  zasady dotyczące bezpiecznych zachowań.

 

Dnia 29.11.2017r. grupa Smerfy i Rybki wybrała się na wycieczkę autokarową do Wielkiej Krainy Elfów na Stadionie Narodowym. Dwa Elfy na specjalne życzenie Św. Mikołaja oprowadzały dzieciaki po zakamarkach jego wielkiej fabryki zabawek. Pomagały Elfom skompletować niedokończoną zabawkę wykonując różne zadania. Odwiedziły aż 10 punktów zanim dotarły do Świętego Mikołaja. Tam zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie oraz dostały drobny upominek.

 

We wtorek 28 listopada grupa „Jagódki” i grupa „Żabki” wybrały się do Państwowego Muzeum Etnograficznego gdzie odbyły się  dla nas lekcje muzealne. Zobaczyliśmy  ciekawe eksponaty muzealne związane z polskimi obrzędami i tradycjami bożonarodzeniowymi . Poza choinką i Mikołajem, które wszyscy dobrze znamy dowiedzieliśmy się jak dekorowano domostwa zanim przybyła do nas choinka, skąd tak naprawdę pochodzi Święty Mikołaj, kto przynosi prezenty dzieciom w innych krajach i jakie tam kultywuje się tradycje bożonarodzeniowe. Wszystko to było bardzo ciekawe! Okazało się, że na całym świecie są różne tradycje i obrzędy i nie wszyscy Boże Narodzenie obchodzą tak samo – choć bardzo podobnie! Bogatsi o tą wiedzę i doświadczenie postanowiliśmy zamiast choinki udekorować naszą salę w podłaźniczki wiszące u sufitu – tradycyjnie po Polsku! My już wiemy co to jest „podłaźniczka” a wy? 

 

 

Dnia 24.11.2017r. przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowego Misia.

 Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. . Od godziny 9:00 do około 9:50 w imprezie brały udział grupy 3 i 4 latków. Od godziny 10:00 do około godziny 11 bawiły się grupy 5 i 6 latków.

Dzieciaki bawiły się przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Wesoły miś”, Gummy Bear”, „Pluszowy miś”, „Niedźwiadek”, słuchały wierszy o misiach, oglądały prezentację multimedialną oraz odgadywały nazwy pojawiających się w niej misiów. Dla dzieci wielką atrakcją było spotkanie z przebranym misiem, w którego wcieliła się jedna z nauczycielek.

Na imprezie rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na najpiękniejszego misia. Dzieci, które wzięły w nim udział zostały nagrodzone dyplomem i skromnym upominkiem. Natomiast wszystkie dzieci dostały do degustacji miodek oraz misiowe żelki.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz  zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. 

 

Jakiś czas temu, jeszcze w październiku „Jagódki” zorganizowały sobie Dzień Śliwki. Ten przepyszny owoc poznawaliśmy wszystkimi zmysłami, a na koniec zajęć upiekliśmy pyszne ciasto ze śliwkami. Co tu dużo pisać… popatrzcie tylko na zdjęcia !

 

Dnia 10.11.2017r. dzieci z grup Smerfy, Biedronki, Rybki, Słoneczka, Tygryski, Krasnale, Żabki, Sówki, Motylki, Jagódki uczestniczyły w spotkaniu z aktorem. Odegrały wspólnie z nim rolę w przedstawieniu pt. "Tajemnicza Katarynka".

 

W dniu 08.11.2017r. dzieci z grupy „Jagódki” reprezentujące naszą placówkę wzięły udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole nr 63 przy ul. Pełczyńskiego 24. W Konkursie wystąpiło 20 zespołów ze szkół oraz przedszkoli warszawskich i podwarszawskich.

Oczywiście towarzyszyła im trema, ale też nie opuszczały ich dobre humory  –  za co serdecznie dziękujemy gospodarzom! Wspaniale przygotowana uroczystość była okazją do spotkania z innymi przedszkolakami oraz wspólnej zabawy.

Nasi reprezentanci z piosenką powstańczą „Pałacyk Michla” zajęli I miejsce (tak jak wszyscy inni uczestnicy J) ! Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy rozśpiewanym „Jagódkom” 

 

Dnia 8 listopada 2017 roku, w godzinach 17.30- 19.00, w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców inaugurujący rozpoczęcie obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości Polski. Temat konkursu to „Kwiaty dla Niepodległej”. W konkursie udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Technika wykonania prac była dowolna, najważniejsza była współpraca rodziców z dziećmi miła atmosfera i super zabawa. Oceniano zgodność z tematem, oryginalność, jakość wykonania, wyraz artystyczny, oraz stopień trudności wykonania.

        Panie wychowawczynie z wszystkich dwunastu grup przygotowały ciekawe i różnorodne propozycje prac plastycznych.

Pierwsze miejsce, równorzędne, zajęły cztery grupy: Smerfy, Motylki, Sówki i Rybki, pozostałe grupy otrzymały wyróżnienia. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, przy akompaniamencie patriotycznych piosenek.

 

 

Dnia 7 i 8. 11. 2017r. dzieci ze wszystkich grup miały warsztaty przyrodnicze z szynszylą a następnie każde dziecko zrobiło sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Dnia 26.10.2017r. przedszkolaki z grup Żabki, Krasnale, Kotki miały warsztaty przyrodnicze z alpakami. Dowiedziały się skąd pochodzą te zwierzęta, czym się żywią oraz do czego człowiek wykorzystuje te zwierzęta. Dzieciaki głaskały i karmiły lamy.

 

 

Dnia 25.10.2017r.  około godz.  9.oo grupy Kotki i Motylki, wybrały się na wycieczkę autokarową do Papugarni, która znajduje się na ul. Aleje Jerozolimskie 200.

 Oprócz małych papug, dzieci miały możliwość  obejrzeć  Ary z Ameryki Południowej. Mają one ostre dzioby i pazury, ale dobrze wiedzą jak zachować się w kontakcie z człowiekiem. Pudełko karmy to dla nich prawdziwy rarytas, w połączeniu z cierpliwością, dają możliwość potrzymania nieufnego ptaka na rękach, bądź ramieniu, o czym przekonały się nasze przedszkolaki. Papugarnia to miejsce gdzie dzieci miały okazję obcowania z ptakami na wyciągniecie ręki. Można je karmić i dotykać. O tym jak to zrobić by nie stresować zwierząt opowiada od progu personel. Taka wycieczka to wspaniały wstęp do budzenia zainteresowań światem zwierząt i zachęta do obcowania z naturą. Wycieczka pokazała dzieciom jak barwny, różnorodny i zadziwiający na każdym kroku jest nasz świat.
            Pełni wrażeń i ciekawych informacji wróciliśmy do Przedszkola.

 

 

 

Dnia 19.10.2017roku grupa Smerfy i Biedronki miały spotkanie z rycerzem. Swoją obecnością zrobił przeszkolakom wspaniałą niespodziankę. Opowiadał o historii i tradycjach rycerstwa polskiego. Wyjaśnił dzieciom zasady walk rycerskich, uczył ukłonu do damy. Przedszkolaki mogły zdjąć rycerzowi jego zbroję. Z zaciekawieniem słuchały bajki pt. "Grzeczny rycerz".

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WUJKOWI PIOTRUSIA ZA ZORGANIZOWANIE TAKIEGO SPOTKANIA.

 

 

 

Dnia 20.10.2017 roku dzieci z grupy Smerfy, Biedronki, Rybki i Słoneczka były na wycieczce w sadzie oraz w Kurkowie.

            W sadzie największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka wagonikami, które ciągnął traktor. Dzieci oglądały różne odmiany jabłek. Same zrywały odmianę Gala. Dzieci zapoznały się ze sposobem zbierania jabłek oraz ich przechowywania w chłodniach. W Kurkowie był poczęstunek i zabawy z animatorkami. Przedszkolaki oglądały kury, indyki i inne ptaki hodowlane. Szukały jajek w zagajniku.

            Zmęczone i zadowolone wróciły do przedszkola około godziny 16:00.

 

 

We wtorek 24.10.2017 r. grupy  „ Żabki” i „Jagódki” odbyły wycieczkę do Muzeum Narodowego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej. „Jagódki” zaznajomiły się z tematyką pór dnia i pór roku w malarstwie polskim, natomiast „Żabki” poznały różnorodność zwierząt.

Zajęcia prowadzone były przez bardzo miłe panie. Były ciekawe, a dzieci słuchały i pracowały w skupieniu. Sam budynek Muzeum oraz oglądane dzieła malarskie zrobiły na nas ogroooomne wrażenie. Zamierzamy tam wrócić w niedalekiej przyszłości.

 

           

 

Dnia 16.10.2017r. grupa Biedronki i Smerfy były na wycieczce w Piwnicy na Wójtowskiej. Warsztaty, w których uczestniczyły przedszkolaki połączone z przedstawieniem odbywały się w najmniejszym teatrzyku w Warszawie. Piwnica jest bardzo przyjaznym miejscem dla najmłodszej widowni z małą szatnią, holem i w pełni wyposażoną małą salą teatralną.
Część pierwsza, w której uczestniczyły dzieci to zapoznanie młodych widzów z elementami składowymi teatru: światło w teatrze, efekty akustyczne, widownia i scena.
Część druga - warsztaty teatralne: W dwóch grupach dzieci uczestniczyły w zabawie w teatr, wykorzystując elementy kostiumu, rekwizyty i wcielając się w wymyślone postacie.
Część trzecia - spektakl "Królewna i kwiat" wykorzystujący różne techniki teatralne: żywy plan, marionetki stolikowe i kukły żyworękie.
Przedstawienie zostało zrealizowane specjalnie tak aby mogło być dopełnieniem warsztatów.

 

 

 

Grupę Jagódki odwiedził Pan Policjant. Dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej jego pracy. Utrwaliły wiadomości na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i zachowania szczególnej ostrożności w jej pobliżu. Gość odpowiadał także na wszystkie pytania dzieci.

 

 

Dnia 10. 10. 2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Dzieci i panie były ubrane na pomarańczowo a w grupach odbywały się zajęcia dotyczące tego smacznego warzywa. Każda z pań przygotowała dla swoich dzieci inny scenariusz. Przedszkolaki poznawały bogactwa witamin zawarte w marchewce, rozpoznawały ją różnymi zmysłami, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza, śpiewały piosenkę, robiły prace plastyczne i techniczne, a także piekły ciasto marchewkowe. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci.

 

 

W piątek 29.09 2017r grupa dzieci sześcioletnich – „Jagódki” wybrała się autobusem linii 122 do Lasu Bemowskiego. W promieniach jesiennego słońca odbyliśmy trening na prawdziwym poligonie - to nasz ulubiony plac zabaw! Spacerując po lesie obserwowaliśmy jak zmieniła się przyroda od czasu kiedy byliśmy tu ostatni raz późną wiosną. Zbieraliśmy jesienne skarby, z których po powrocie urządziliśmy kącik przyrody w naszej sali.

            Na zakończenie, już po powrocie Pan Marek – tata naszej koleżanki Ani pokazał nam jak posadzić „Las w słoiku”. Stoi on teraz w naszym kąciku przyrody, a my codziennie obserwujemy jak rośnie. :)

 

 

Dnia 22.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 318 w Warszawie odbył się Bemowski Dzień Przedszkolaka. Dzieci 5 i 6 letnie uczestniczyły w wielu ciekawych konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich m.in rzut do kosza, ciuciubabka, szczudła czy sprytne oczko. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała kadra pedagogiczna oraz sędziowie. Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania i wyśmienicie poradziły sobie z zadaniami. Po wyczerpujących zmaganiach na wszystkich uczestników czekał smaczny i zdrowy poczęstunek. Po burzliwej naradzie sędziów wynik mógł być tylko jeden, wszystkie drużyny zasłużyły na wyjątkowe nagrody! Spryt, determinacja i wola walki to cechy naszych przedszkolaków. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w Bemowskim Dniu Przedszkolaka i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 

 

Dnia 12.09.2017 odbył się koncert pt. "Mądre dzieci" wykonany przez Małą Orkiestrę Dni Naszych. W czasie koncertu dzieci brały czynny udział razem śpiewając i odpowiadając na pytania prowadzących. Piosenki wykonane przez artystów były wesołe, łatwe do zapamiętania i miały ciekawe jak i mądre przekazy odnośnie bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu jak i w domu.

 

Dni