MENU GŁÓWNE

PARTNERZYŚroda 14.11.2018

Fotorelacje

09.11.2018r. dzieci zgrup 3 i 4 latków przyszły do przedszkola ubrane na biało natomiast 5 i 6 latki na czerwono. Każda grupa miała zorganizowane przez swoją panią zajęcia dotyczące Polski. W ramach akcji Rekord dla Niepodległej o godz. 11:11 wszyscy spotkali się na holu w celu uroczystego odśpiewania hymnu.

 

31.10.2018r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Każdy był wtedy ubrany na pomarańczowo. Z tej okazji spotkaliśmy się na holu aby rozstrzygnąć konkurs plastyczny na najpiękniejszą dynię. Poza tym panie przygotowały dla dzieci zajęcia dydaktyczne dzięki którym dowiedziały się podstawowych wiadomości o warzywie (utrwalono kolor i kształt, zapoznano z miejscem w którym rośnie i dojrzewa dynia, podkreślano wartości odżywcze). Dzięki tym zajęciom przedszkolaki były wdrażane do współdziałania w zespole- podawały sobie dynie w jak najszybszym tempie, bawiły się w "Rolnik sam w dolinie".Czerpały dużo radości ze wspólnej zabawy przy muzyce.

 

29.10.2018r. Smerfy i Krasnale pojechały na wycieczkę do Fabryki Bmobek w Wołominie. Dzieci zwiedzały zakład produkcyjny, przyglądając się wszystkim etapom powstawania szklanych bombek: dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie, oglądanie galerii prac.Przedszkolaki miały też zorganizowane warsztaty malowania bombek. Każde dziecko przywiozło ze sobą do domu ozdobioną przez siebie bombkę.

 

26.10.2018r. dzieci z grup Słoneczka, Rybki i Smerfy uczestniczyły w warsztatach z rękodzieła Pilamaya. Były to niekonwencjonalne warsztaty plastyczne, w czasie których wykorzystano kolorowe i miękkie sznurki. Zajęcia te okazały się doskonałą zabawą, ćwiczeniem cierpliwości, dokładności, pobudzały wyobraźnię dzieci oraz ćwiczyły swoją koordynację wzrokowo- ruchową.

 

25.10.2018r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w jesiennych zabawach. Konkurencje przygotowały i koordynowały nauczycielki z zespołu ds. edukacji zdrowotnej. Przedszkolaki mogły się sprawdzić w: rzucie do celu, toczeniu dyni, przesypywaniu kasztanów z miski do miski, chodzeniu slalomem między pachołkami z liściem na głowie, układaniu esów- floresów z kasztanów, a także były kelnerem który niósł kasztan na łyżce po wyznaczonej linii. 

 

15.10.2018r w grupie „Jagódki” odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami zestaw tańców, piosenek i zabaw, których nauczyły się w przedszkolu. Po występach złożyły uroczyste przyrzeczenie, oraz odebrały z rąk Pani Dyrektor Medal Przedszkolaka. Na zakończenie , w miłej atmosferze odbył się poczęstunek i wspólne zabawy.

 

22.10.2018r. dzieci z grupy Słoneczka wybrały się na pieszą wycieczkę do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej przy ulicy Powstańców Śląskich.

 

12.10.2018r. z okazji Dnia Nauczyciela wszyscy spotkali się na holu naszego przedszkola. 7 nauczycieli zaprezentowało skecz, w którym to pokazano codzienny dzień z życia przedszkolaka. Przedstawienie zadziwiło dzieci, gdyż ich panie wcieliły się w role dzieci, niekoniecznie zachowujących się prawidłowo. Kłóciły się one na scenie, która z pań nauczycielek jest najlepsza i która uczy najfajniejszych rzeczy. W efekcie okazało się, że WSZYSTKIE panie są najlepsze. Podczas przedstawienia wiele osób wzruszyło się, gdyż przedszkolaki przępięknie zaśpiewały dla pracowników przedszkola piosenkę. Na zakończenie panie Dyrektorki złożyły wszystkim pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

09.10.2018r. dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Gucio Chusteczka". Tytułowy bohater przeziębił się ale za nic w świecie nie chciał pójść do doktora. Bał się on zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. Gardło bolało go co raz mocniej, katar był co raz większy i męczył go kaszel. Na szczęście przyjaciele mu pomogli i Gucio przekonał się że nie należy się bać wizyt u lekarza.

 

W drugim tygodniu października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z wierszykoterapii prowadzone przez Fundację Akademia Iwony Kalaman finansowane ze środków budżetowych Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

 

05.10. 2018 r. dzieci z grupy „Krasnale” wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Dzieci poznały nazwy warzyw i owoców, a także samodzielnie mogły wybrać owoc, który następnie zakupiły. Po powrocie do przedszkola z kupionych owoców dzieci z radością stworzyły dowolne kompozycje, które na koniec mogły zjeść. 

 

03.10.2018r. grupa Smerfy i Biedronki była na wycieczce w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Kampinoskiego Parku Narodowego we wsi Granica. Na taką samą wycieczkę dzień później 04.10.2018r. wybrała się grupa Słoneczka i Rybki. Wszystkie grupy zrealizowały taki sam program zwiedzania: 

  1. Uroczyste powitanie chlebem i solą.
  2. Zwiedzanie Chaty Kampinowskiej.
  3. Warsztaty „Kuchcikowo na ludowo”- placuszki z dyni.
  4. Warsztaty plastyczne „Kolorowa dynia”
  5. Zajęcia muzyczno- taneczne.
  6. Ścieżka dydaktyczno- przyrodnicza.
  7. Ognisko.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wyjazdu.

 

 

21 września 2018r. dzieci z grupy Smerfy, Biedronki, Kotki, Rybki, Sówki wybrały się na wycieczkę autokarową do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki. Podczas kinowej lekcji przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie, odkryły kim jest traper, dowiedziały się, jak wyglądały filmy na początku istnienia kina, poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata, zobaczyły jak nagrywa się muzykę do filmu, odkryły czym jest muzyka ilustracyjna. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały film pt. "Przytul mnie", w którym pokazano w zabawny sposób wyjątkową wieź Taty i Małego Misia. Animacja miała uświadomić dzieciom jak ważna jest dobra relacja między dwojgiem ludzi.

 

20 września 2018r. na terenie boiska Szkoły nr 316 odbyła się impreza sportowa z okazji Bemowskiego Dnia Przedszkolaka pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Na uroczystość tą przybyły delegacje dzieci z bemowskich przedszkoli, które brały udział w różnych konkurencjach sportowych.

18 września 2018r. dzieci z grupy Słoneczka, Krasnale, Pszczółki, Tygryski pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Wymysły pod lasem w Pomiechówku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach dydaktycznych "Dzień ziemniaka". Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię ziemniaka(zabawa dramowa), poznały pracę na kartoflisku, sadziły bulwy topinamburu oraz odwiedziły zwierzęta  w zagrodzie. Jedną z największych atrakcji okazały się ziemniaczane stemple. Dzieci mały też okazję spróbować placków ziemniaczanych, pieczonych ziemniaków oraz pysznego kiślu.

 

14 września dzieci z grupy ,,Bieronki” wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów. Dowiedziały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. 

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej  z jednostki przy ul. Powstańców Śląskich za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

 

11 września 2018r. dzieci oglądały przedstawienie pt. "Przygody niebieskiego smoka". Obserwowały jak pewnego razu z wielkiego jaja wykluł się mały smok, który nie pluł ogniem, nie straszył dzieci i nie zjadał biednych owieczek. Słowem – bardzo różnił się od swoich braci. Poza tym był...niebieski. Wyruszył więc w magiczny świat bajek, by znaleźć odpowiedź na pytanie: "Dlaczego jestem inny"? Opowieść miała nauczyć dzieci tolerancji i akceptowania inności.