Sobota 04.05.2024

Tutaj znajdziesz ważne ogłoszenia i informacje dotyczące naszego przedszkola

Detektyw Grosik

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna kolejną-siódmą edycję ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019”, która będzie przeprowadzona w okresie od 11.02 do 24.05.2019 roku.

Program polega na zbieraniu złotych monet 1,2 i 5 – groszowych. Tegoroczna akcja ma szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok będzie obchodzone 100 – lecie istnienia organizacji w Polsce. Akcja została objęta honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Partnerem akcji jest firma Adliner.

„Gorączką Złota PCK” zostaną objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Pozyskane w ten sposób środki zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.
    Przedszkole nr 381 również przyłącza się do tej akcji. W każdej grupie będą plastikowe butelki, do których dzieci będą mogły wrzucać monety. Przed dostarczeniem ich do PCK odbędzie się porównanie, która grupa nazbierała najwięcej monet.

Zachęcamy do uczestnictwa!